Aydoğan Temel

Aydoğan Temel hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitim hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1965 yılında aslen Balıkesir Bandırma’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği ve MSÜ Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Lisans mezunudur.

1983 yılından bu yana Halk dansları ve eğitmenliği yapmaktadır. Ayrıca Tv için proje üretimi, film, dizi, yarışma yazarlığı, tiyatro eğitmenliği ve seslendirme çalışmaları yapmaktadır. Çizgi film, sinema filmi, belgesel ve reklam filmleri dublajı ve yönetmenliği görevini de sürdürmektedir. Geçmişten günümüze William Macy, John Malkovich, Gary Oldman, Kevin Spacey, Tcheky Karyo ve Gerard Depardeiu gibi bir çok ünlünün seslendirmesini yapmıştır.

Bir dönem Show Tv ekranlarında yayınlanmış olan magazin programı Pazar keyfi’nin dış sesi de yine usta isme aittir. Ayrıca Uçankuş programında yer almış ekran karşısına çıkmış ve programı sunmuştur.

Aydoğan Temel 2011’de vizyona giren Komik Bir Aşk Hikayesi isimli sinema filminin senaristliğini üstlenmiş ve başrolde oyuncu olarak yer almıştır. En son Atv ekranlarında yayınlanan Yalancısın Sen adlı dizinde oyuncu olarak yer aldı.

Oynadığı tiyatrolar, oyunculuk kariyeri, Ercan Yazgan, Ferhan Şensoy, Ali Poyrazoğlu, Güldüşündürü Tiyatrosu, Beyaz Gemi Oyuncuları, Bakırköy Belediye Tiyatroları, Zafer Diper Bizim Tiyatro ve Dilek Türker Tiyatro Ayna.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz