Aydın Ünal

Aydın Ünal aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? Eğitim, gazetecilik ve siyaset hayatı.

22 Ocak 1970 tarihinde dünyaya gelen Aydın Ünal Ankara Keçiören doğumlu, Kova burcudur. Annesi Zekiye Hanım, bababı ise Hüseyin Bey’dir. Aslen Güdül İlçesi nüfusundandır.

Ankara Merkez İmam Hatip lisesi ardından, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, bir çok medya kuruluşu bünyesinde, muhabir, yazar ve yönetici olarak çalışmıştır. Bir dönem Hak-İş Konfederasyonu Basın Danışmanlığı görevini üstlenmiştir.

2002’den itibaren, Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı Danışmanlığı, Başbakanlık Danışmanlığı, Başbakan Başmüşavirliği ve Cumhurbaşkanı Başmüşavirliği görevlerini üstlenmiştir. Ali Babacan‘ın konuşma metinlerini düzenlemiştir. Ayrıca, 2007 ve 2015 seneleri arasında Recep Tayyip Erdoğan‘ın metin yazarlığını Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde Ankara milletvekili olmadan önce üstlenmiştir. Aday olabilmek için görevinden o dönen sonunda ayrılmıştır.

Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmiştir. Kasım 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti Ankara 2. bölge milletvekili seçilmiştir. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyelikleri, Türkiye-Filistin Dostluk Grubu Başkanı Aydın Ünal evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

Günümüzde Yeni Şafak Gazetesinde yazmaktadır. İngilizce diline hakimdir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz