Aybüke Albere

Aybüke Albere son dönemlerde seslendirdiği şarkıları ile müzik severler tarafından tam not almayı başarmıştır. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? aslen nereli gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografisi.

25 Nisan 1990 tarihinde aslen İzmir’de dünyaya gelmiş, Boğa burcudur. Lise döneminde iken kendi grubu ile beraber müzik yapmaya başlamıştır. 14 yaşından bu yana müzik dünyasında yer almak ve müzisyen olmak isteyen Aybüke Albere, İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü ile birlikte Celal Bayar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Müzik dünyasının sevilen isimlerinden Edis Görgülü ile İzmir’de çocukluk arkadaşı olan Aybüke Albere daha sonra Edis ile İstanbul’da müzik yolculuğu birleşmiş ve vokalistlik yapmıştır.

Edis ile birlikte çalışmalarını sürdürdüğü dönemde Onur Özdemir ile tanışmış ve 2017 yılında Onur Özdemir (Onurr) ile Ne Diyorsan isimli şarkısının çalışmalarına başlamıştır. 2018 Aralık ayında ise ilk single çalışması Ne Diyorsan’ı müziksever ile buluşturmuştur. Boyu ve kilosu gibi bilgilere ulaşılamamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz