Ayaz Erdoğan

Ayaz Erdoğan rap müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Başarılı müzisyen hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ayaz Erdoğan Kimdir? Aslen Nereli?

1994 doğumlu olan Ayaz Erdoğan doğma büyüme İstanbul, aslen ise baba tarafından Mardin’lidir. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlamış, kendi bestelerini yapmaya başlamıştır. Gitar ve piyano çalmayı öğrenmiş, 2004 senesinde Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olmuştur.

Rap sanatçısı olmanın yanı sıra, prodüktör, besteci ve söz yazarı’dır. 2016 senesinde Emre Sokman ile birlikte Werewolf Music şirketi’ni kurmuş, bir çok sanatçının yapımcılığını üstlenmiştir.

Özellikle 2019 senesinde Ederin Olsun isimli şarkı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış, daha sonra Helal Etmiyorum, Baba ve Hep mi Ben? gibi şarkıları ile başarılı kariyerini sürdürmüştür.

Sen Yoksan, Ziyan Olur, Yine Sarhoşum, Bir Nedeni Var, Umudum Var, Unut Diyorsun, Zaman ve 2 Duble gibi şarkıları youtube video sitesinde milyonlarca kez dinlenme sayısına ulaşmıştır. 2022 yılında en iyi beste, söz ödülünü kazanmıştır.

Resmi instagram hesabını @ayazxerdogan ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle takipçi sayısı 56,9bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz