Aya Nakamura

Aya Nakamura hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? albümleri, şarkıları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen ünlü pop şarkıcısı Aya Nakamura aslen Mali’lidir, Mali’nin Bamako şehrinde doğmuştur. Fransız vatandaşlığına sahip ünlü sanatçının sahne adı dışında gerçek ismi Aya Danioko’dur. Ünlü sanatçının boyu 1.75 cm, kilosu 65, burcu ise boğa’dır.

Çok küçük yaşlarda iken ailesi ile birlikte Fransa’ya göç etmiş ve Fransa’nın Ile-de-France bölgesine bağlı Aulnay-sous-Bois bölgesinde büyümüştür.

Bir Griot ailesinin 5 kardeşinden en büyüğü’dür. Griotlar, kabilelerin sözlü tarihini ve geleneklerini kuşaktan kuşağa aktaran kişilere denmektedir.

Fransa, La Courneuve’de moda okuyan başarılı isim halen günümüzde yaşantısını büyüdüğü Fransa Aulnay-sous-Bois’te sürdürmektedir. Müzik dünyasına ise Nakamura ismi ile giren ünlü sanatçı NBC Heroes bilim kurgu drama serisi karakteri olan Hiro Nakamura’dan esinlenmiştir.


Genellikle Nakamura ismi nedeniyle Japon asıllı zannedildiği de olmuştur. Afrika soslu Djadja isimli şarkı ile önce Fransızca konuşulan ülkelerde şarkısı yayınlanmıştır. Bu ülkelerden bazıları Fransa, Belçika ve İsviçre ardından, Hollanda, İsveç, Portekiz, İsrail ve Rusya’da ismini duyurmayı başarmıştır. Günümüzde dünya çapında hayran kitlesine sahip olmayı başaran ünlü isim, Afropop, Pop ve R&B tarzda şarkılar seslendirmektedir.

En son Youtube üzerinden klibi yayınlanan Pookie adlı şarkısı 10 Nisan 2019 tarihinden günümüze kadar toplam 133 Milyon civarında izlenme rekoruna ulaşmıştır. 2018 yılında Youtube ‘da yayınlanan Djadja isimli şarkısı ise 450 Milyon’a yakın izlenmiştir.

Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan Aya Danioko’nun instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,7milyon, twitter takipçi sayısı ise 370,6 B civarındadır. Youtube kanalındaki abone sayısı ise 3,27 Mn…

En son 13 Eyl 2019 tarihinde Soldat isimli şarkıya video klip çekmiş ve Youtube’da yayınlamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz