Atik Ağdağ

0

Atik Ağdağ Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısıdır. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. Yaşantısını Ankara’da sürdüren Atik Ağdağ baba tarafından aslen Erzurum’ludur.

1975 senesinde Erzurum Pasinler’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü Erzurum’da tamamlamıştır. Ardından 2001 senesinde Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Gençlik yıllarından beri sivil toplum faaliyetleri ve siyasi çalışmalar içerisinde yer almıştır. 2005 ve 2010 arasında Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yapmış, günümüzde ise Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini devam ettirmektedir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görev yaptı. Erzurum Üniversite Başkanlığı ve Ankara Şube Başkanlığı olmak üzere Milli Gençlik Vakfı (MGV) ve Anadolu Gençlik Derneği’nde (AGD) çeşitli görevlerde yer aldı.

Milli Görüş Vakfı ve İslam Birliği Araştırmaları Merkezi Derneği (İSBAM) kurucu üyesi’dir ve halen 1969 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk düşünce kuruluşlarından olan Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (ESAM) Genel Sekreterliği’ni ve kurucu üyesi olduğu Uluslararası Gençlik Forumu Derneği’nin (IYFO) Genel Başkanlığı’nı yapmaktadır.

Siyaset hayatının yanı sıra özel sektörde üst düzey yöneticilik yaparak iş hayatını da sürdüren Atik Ağdağ evlidir ve 3 evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz