Ata Nirun

Ata Nirun hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında neden öldü? eserleri, kitapları, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1949 doğumlu yazar, medya danışmanı, Divana Yeni Çağ Bilgi Merkezi Yönetmeni ve Astrolog Ata Nirun İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kabataş Erkek Lisesi, Güneş Koleji, Berlitz Language School ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İstatistik ve Demografi bölümü mezunudur.

7 yıl kadar müzik ile ilgilenmiş gitar, bas gitar ve Kontrbas çalarak bazı gruplarda yer almıştır. Ardından 1973 yılında Eczacıbaşı Seramik Şirketinde çalışmaya başlamış 1982 yılında işten ayrılmış bu dönemde IBM Computer Management Lisansı almıştır.

Daha sonra yayın hayatına adım atan Ata Nirun Görsel Yayınlarda ansiklopedi yazarlığı, Karaca Yayınlarında ise Bilinmeyen dergisinin yayın müdürlüğünü yapmış, TRT için belgesel filmler hazırlayarak çalışmalarını sürdürmüştür. Bilgi Üniversitesinin temeli Alo Bilgi Telekom A.Ş.’nin kuru isimlerindendir.

1980 senesinden bugüne arkeolojik, fotografik ve mitolojik araştırmalar yapan Nirun, bugüne kadar Almanak, Mars Gezegeni, Geçmişten Geleceğe Nostradamus, Nuhun Seyir Defteri, Kıyamet Almanağı, Jesus’s Life in Russian Art, Panaya Kapulu, Türkiyede Ruhçuluk, Kozmik Şakacı, Yaşlanmadan Açacağınız 78 Kapı ve 7 mühür Anadolu’nun gizemli kapıları kitaplarını yazmıştır.

Ata Nirun, 70 yaşında iken 16 Ekim 2019 tarihinde hayata gözlerini yummuştur. Cenazesi 18 Ekim Cuma Günü öğle namazına müteakip Karacaahmet Şakirin Camiiden kaldırılmıştır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz