Asuman Krause

Asuman Krause 360 TV’de Aileler Yarışıyor isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Güzel isim hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Asuman Krause Kimdir?

Asuman Krause oyuncu, sunucu, şarkıcı, model. Ünlü ismin anne ve babası o çok küçükken boşanmışlardır. Babası Valh Krause, annesi ise Gülseren Kocabıyık’tır. Bir ablası vardır. Kendisi annesi ile, ablası ise o dönemde babası ile yaşantısını sürdürmüştür. Annesi yine o dönemlerde Berlin’in en iyi 3 restaurant’ından birisinin işletmeciliğini yapmıştır.

İlkokul 1. sınıfta iken Türkiye’ye dönmüş, Ankara’ya yerleşmiş, Ankara’da Alman konsolosluğunun okulunda bir sene okumuş ve tekrar Almanya’ya dönmüş 1993 senesine kadar ablası ile aynı evi paylaşmıştır.

17 yaşında iken Almanya’dan mankenlik için Türkiye’ye dönmüştür. Hayatını o dönemlerde basketbol üzerine kurmuş, Berlin takımında en iyi 10 oyuncu arasında yer almıştır. Almanya Genç Milli Basketbol takımı kadrosunda yer almıştır. Türkiye’de de basketbol’u devam ettirmek istemiş ancak Almanya’daki gibi oynanmadığını fark edince küsmüş ve bırakmıştır. O sıralarda Türkçe bilmeyen Krause’yi annesi önce Ankara TED’e götürmüş ancak okula kabul edilmemiştir. Ardından İzmir Özel Türk Koleji’nde önüne bir gazete konmuş ancak okuyamamış o nedenle yine kabul görmemiş.

Sonrasında ise Bodrum’da bir Lise’de okumuş, annesi Alanya’ya yerleşmiş, Krause, ise teyzesi ile birlikte Ankara’da yaşamaya karar vermiştir. Lise eğitiminin ardından Ankara’da Alman havayolu şirketi Aero Lloyd’a çalışmaya başlamış, bilet kesme ile başladığı işine 3 kişilik ofiste rapor yazmış, bir süre Süpervizör’lük yapmıştır.

FİFA kokartlı bir hakem olan güzel isim hakemliği yapmamış, daha sonra güzellik yarışmasına girmiş ve bir anda kendisini Ankara’da bir defilede bulmuştur. Farkında olmadan girdiği podyumlardan bir süre sonra sıkılmış ve mankenliğe veda etmiştir. Bugüne kadar yaptığı meslekler içinde en çok sunuculuk mesleğini sevmiş ve benimsemiştir.

Hiç evlendi mi? sorusunun cevabı hiç evlenmemiştir. Ne güzeli? Türkiye 2. güzeli seçilmiştir. Sevgilisi kim? Alman mı? çocuğu var mı? tüm soruların cevapları sizlerle.
Asuman Krause7

Asuman Krause Nereli?

Asuman Krause Almanmı? sorusunun cevabı baba tarafından aslen Alman, anne tarafından ise aslen Sakarya Adapazarı nüfusuna kayıtlıdır.

Asuman Krause Boyu, Kilosu

Asuman Krause 1.80 boyunda ve 58 kilodur.

@asumankrauseofficial olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 122bin civarındadır. Evlilik hakkında ise düşünceleri nettir. Bir gün mutlaka evlenip çoluk çocuğa karışmak ve kalabalık bir ailesinin olması en büyük hayalidir.

1998 senesinde Türkiye 2. güzeli seçilen güzel isim, günümüze kadar bir çok program sunmuş, dizide rol almış ve programlarda sunuculuk yapmıştır.

Asuman Krause Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Asuman Krause 47 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Mart 1976, burcu ise balık’tır.

Sunduğu programlar;

2010 yılında Fear Factor, 2012 yılında Wipe Out, 2015 yılında Big Brother Türkiye ve Show Tv ekranlarında yayınlanan Kapışma isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Bir süre Mehmet Ali Erbil ile birlikte Çarkıfelek isimli programda da yer almıştır.

Albümleri;

2006 – Çok Yalnızım
2008 – Kukla

Asuman Krause Filmleri ve Dizileri :

Mükemmel Çift (TV Dizisi)
Ece(Hilal) (TV Dizisi)
Karanlıkta Makyaj (Seslendirme) (Sinema Filmi)
Aynı Çatı Altında (Neşe)(TV Dizisi)
Sonradan Görme (Zeynep)(TV Dizisi)
Sen Ne Dilersen (Melek) (Sinema Filmi)


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz