Asuman Krause

1

Asuman Krause 360 TV’de Aileler Yarışıyor isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Güzel isim hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Hakkında merak edilen boyu, kilosu, yaşı gibi soruların cevapları. Oynadığı filmler, sunduğu programlar, albümleri. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Asuman Krause Kimdir? Aslen Nereli?

1976 yılının Mart ayında Almanya Berlin’de dünyaya geldi. Ünlü ismin anne ve babası o çok küçükken boşanmışlardır. Baba tarafından Alman, annesi ise Sakarya Adapazarı nüfusuna kayıtlıdır. Bir ablası vardır. Kendisi annesi ile, ablası ise o dönemde babası ile yaşantısını sürdürmüştür. Annesi yine o dönemlerde Berlin’in en iyi 3 restaurant’ından birisinin işletmeciliğini yapmıştır. İlkokul 1. sınıfta iken Türkiye’ye dönmüş, Ankara’ya yerleşmiş, Ankara’da Alman konsolosluğunun okulunda bir sene okumuş ve tekrar Almanya’ya dönmüş 1993 senesine kadar ablası ile aynı evi paylaşmıştır.

17 yaşında iken Almanya’dan mankenlik için Türkiye’ye dönmüştür. Hayatını o dönemlerde basketbol üzerine kurmuş, Berlin takımında en iyi 10 oyuncu arasında yer almıştır. Almanya Genç Milli Basketbol takımı kadrosunda yer almıştır. Türkiye’de de basketbol’u devam ettirmek istemiş ancak Almanya’daki gibi oynanmadığını fark edince küsmüş ve bırakmıştır. O sıralarda Türkçe bilmeyen Krause’yi annesi önce Ankara TED’e götürmüş ancak okula kabul edilmemiştir. Ardından İzmir Özel Türk Koleji’nde önüne bir gazete konmuş ancak okuyamamış o nedenle yine kabul görmemiş. Sonrasında ise Bodrum’da bir Lise’de okumuş, annesi Alanya’ya yerleşmiş, Asuman Krause ise teyzesi ile birlikte Ankara’da yaşamaya karar vermiştir. Lise eğitiminin ardından Ankara’da Alman havayolu şirketi Aero Lloyd’a çalışmaya başlamış, bilet kesme ile başladığı işine 3 kişilik ofiste rapor yazmış, bir süre Süpervizör’lük yapmıştır.

İlginizi Çekebilir :   Meika Woollard

FİFA kokartlı bir hakem olan Asuman Krause hakemliği yapmamış, daha sonra güzellik yarışmasına girmiş ve bir anda kendisini Ankara’da bir defilede bulmuştur. Farkında olmadan girdiği podyumlardan bir süre sonra sıkılmış ve mankenliğe veda etmiştir. Bugüne kadar yaptığı meslekler içinde en çok sunuculuk mesleğini sevmiş ve benimsemiştir.

Asuman Krause Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.80 cm, kilosu 58, burcu ise balık’tır. 2021 yılı itibariyle 45 yaşındadır. @asumankrauseofficial olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 72,6bin civarındadır. Evlilik hakkında ise düşünceleri nettir. Bir gün mutlaka evlenip çoluk çocuğa karışmak ve kalabalık bir ailesinin olması en büyük hayalidir.

1998 senesinde Türkiye 2. güzeli seçilen güzel isim, günümüze kadar bir çok program sunmuş, dizide rol almış ve programlarda sunuculuk yapmıştır.

Sunduğu programlar;

2010 yılında Fear Factor, 2012 yılında Wipe Out, 2015 yılında Big Brother Türkiye ve Show Tv ekranlarında yayınlanan Kapışma isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Bir süre Mehmet Ali Erbil ile birlikte Çarkıfelek isimli programda da yer almıştır.

Albümleri;

2006 – Çok Yalnızım
2008 – Kukla

Asuman Krause Filmleri ve Dizileri :

Mükemmel Çift (TV Dizisi)
Ece(Hilal) (TV Dizisi)
Karanlıkta Makyaj (Seslendirme) (Sinema Filmi)
Aynı Çatı Altında (Neşe)(TV Dizisi)
Sonradan Görme (Zeynep)(TV Dizisi)
Sen Ne Dilersen (Melek) (Sinema Filmi)


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz