Asuman Karakollukçu

Asuman Karakollukçu rol aldığı sinema, dizi ve reklam film çalışmaları ile tanınmaktadır. Usta oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Asuman Karakollukçu Kimdir?

Asuman Karakollukçu tiyatrocu, sinema, dizi, film oyuncusu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimleri almıştır. Geçmişten günümüze sayısız reklam filminde yer alan Karakollukçu, 2023 yılında Dokuz Oğuz isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Asuman Karakollukçu Kaç Yaşında?

Asuman Karakollukçu 62 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Ağustos 1961, burcu ise aslan’dır.

Dokuz Oğuz dizisinde Timur’un (Volkan Keskin) annesi rolünü üstlenmiştir. Dokuz Oğuz oyuncuları; Kubilay Aka, Deniz Işın, Yasemin Allen, Hakan Boyav, Tuncer Salman, Dağhan Külegeç, Kayhan Açıkgöz, Serhan Onat, Rami Narin, Sena Mercan, Taylan Meydan, Sahra Şaş ve Mehmet Çevik gibi isimlerden oluşmuştur.
Asuman Karakollukcu 1 jpg
Başarılı oyuncu ayrıca Şevkat Yerimdar ve Deliha sinema filmlerinde rol almıştır.

Adı Efsane, Adı Zehra, Aşk ve Gurur, Camdaki Kız, Bizim Hikaye, En Son Babalar Duyar, Bir Zamanlar Çukurova, Medcezir. Kösem Sultan, Aşkın Bedeli ve Her Yerde Sen dahil pek çok dizi de rol almıştır.

Coca Cola, Lcw, Migros, Turkcell, CarrefourSA, Teknosa, Sinpaş, Pınar Süt, İş Bankası, Türkiye Finans, Yapı Kredi, Eti Sarı Bisiklet, Joker ve Onecar gibi pek çok kurumsal markanın reklam yüzü olmuştur.

Sıkı bir Galatasaray taraftarıdır. Resmi instagram hesabı @asumankarakollukcu ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz