Aslı Sümen

Aslı Sümen Kanal D ekranlarında yayınlanan Baht Oyunu isimli dizi de Tuğçe Dikman karakterini canlandırmaktadır. Güzel isim hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslı Sümen Kimdir? Nereli?

1994 doğumlu güzel isim aslen Mersin doğumludur. Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasının 1.si olmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Yarışmanın 1.si olarak Itır Esen açıklanmış ancak tacı geri alınmış ardından taç Aslı Sümen’e verilmiştir. Ülkemizi Çin’de Miss World güzellik yarışmasında temsil etmiştir.

Ailesi serbest meslek ile uğraşmaktadır. Kanada’da yaşayan ve sinema ile ilgilenen bir abisi vardır. Güzellik yarışmasına girmek her kızın çocukluk hayalidir, ama Miss Turkey tecrübesini yaşamak istediği yarışmaya katılmıştır. ODTÜ üniversite yıllarında Eşli Danslar Topluluğu’nda yarışarak üniversiteyi temsil etmiştir.

Manken kimliğinin yanı sıra dansçı ve oyuncudur. Kısa bir video filmin ardından oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. 2021 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Baht Oyunu isimli dizi de Tuğçe karakterine hayat vermiştir.

Aslı Sümen Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.74 cm, kilosu 53. 2021 yılı itibariyle yaşı 27’dir. @asliisumen olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 107bin civarındadır. Günfer Günaydın Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Sevgilisi var mı? varsa kim? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır. Ancak sevgilisi olması durumunda ilk önceliğinin güvenilir bir kişiliğe sahip olması açıklamasında bulunmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz