Aslı Noyan

Aslı Noyan İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini Ankara’da tamamlamış ardından Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun olmuştur. TRT Haber Merkezinde staj gördüğü dönemde çalışmaya başlayan Aslı Noyan muhabir ve sunucu olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. 1998 senesinde açılmış olan sınavı kazanmış ve TRT Spikeri olmuştur.

Bugüne kadar Avrupa Vizyonu gibi haber programlar, Ana Haber bültenleri, sahadan bir çok canlı yayın, Geçen Hafta Türkiye, Milli Bayramların naklen yayınları, siyasi parti kongreleri ve özel yayınlarda görev almıştır. Ayrıca diksiyon eğitimleri veren başarılı sunucu günümüzde TRT Haber ekranlarında Satış Başı isimli haber kuşağının moderatörü olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

Aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ancak maalesef doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir.

İlgi Alanları; Ne kitapsız, ne kedisiz. Sait Faik, Oscar Wilde, Sevgi Soysal, Zeyyat Selimoğlu, Ursula K. Le Guin ve bir tutam da polisiye olmadan asla.

En sevdiği roman Anna Karenina, yazar ise Sait Faik’tir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz