Aslı Melisa Uzun

Aslı Melisa Uzun hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen güzel isim aslen Ankara doğumludur. Boyu 1.76 cm, kilosu 54, burcu ise aslan’dır. Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim görmüştür.

Aslı Melisa Uzun Miss Turkey 2015 Turkey 2. güzeli seçilmiş günümüzde ise oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Çok küçük yaşlardan beri dans ettiğini ve dans etmekten büyük keyif aldığını dile getirmiştir. Almanya’da eğitim gördüğü dönemde güzellik yarışmasına katılmıştır. Yarışmadan haberi olmadığını, 2 dansçı arkadaşının yarışmaya başvurduğunu, ardından arkadaş gazı ile yarışmaya katıldığını belirtmiştir. Okul tatil oluncu İstanbul’da gelerek Başak Akan ve Bahar Kerimoğlu’ndan oyunculuk eğitimleri almıştır.

Aslı Melisa Uzun 2015 Miss Universe güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir. Henüz 3 yaşındta iken dans kurslarına başlamış, ardından bale ve jimnastik eğitimi almıştır.

Üniversite eğitimi için Almanya’ya gidene kadar Anadolu Ateşi’nde dans etmiştir. Lise döneminde profesyonel olarak dansa başlamış bir daha bırakmamıştır.

2016 yılında Arkadaşlar İyidir isimli dizi de Seda karakterine hayat vermiştir. 2020 yılında ise rol aldığı Akrep isimli dizi de Duru karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizide Demet Akbağ, Evrim Alasya, Yusuf Çim, Beril Pozam, Müge Su Şahin ve Esila Umut gibi isimler de rol almıştır.

Aslı Melisa Uzun oynadığı diziler:

2020 – Akrep (Duru)
2020-2021 Verbotene Liebe
2020 – Zen Mother
2018 – Erkenci Kuş (Gamze)
2016 – Arkadaşlar İyidir (Seda Yılmaz)

Resmi instagram hesabını aslimelisauzun ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle 104bin civarında takipçisi bulunmaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz