Aşkın Şenol

Aşkın Şenol rol aldığı başarılı yapımlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılmaktadır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aşkın Şenol Kimdir?

Aşkın Şenol oyuncu, tiyatrocu, oyunculuk eğitmeni. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Geçmişten günümüze pek çok sinema, dizi ve tiyatro oyununda yer almıştır.

Aşkın Şenol Nereli?

Aşkın Şenol doğma büyüme İstanbul, aslen ise İzmir’lidir.

Aşkın Şenol Kaç Yaşında?

Aşkın Şenol 51 yaşındadır. Doğum tarih 18 Mayıs 1972, burcu ise boğa’dır.
askin senol3 jpg
Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Seksenler isimli dizi de canlandırdığı Manav Mustafa karakteri ile tanınmıştır. Konservatuvar eğitim döneminde Nejat İşler ve Bekir Köşker ile birlikte Kahramanlar Soytarılar Kumpanyasını kurmuş, 2001 yılına kadar sürdürmüştür. Burada Biz Zavallı Erkekler, Tuhaf Şehir Hikayeleri ve kendi yazmış olduğu Cadı Sıkıntısı isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Ayrıca Krek Tiyatro Topluluğu ve Tiyatroadam kuruluşlarında da yer almış ve tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Yedi Numara, Yılan Hikayesi, Kör Talih, Kısa Devre, Hayalet, Avrupa Yakası, Elveda Rumeli, Geniş Zamanlar, Seksenler, Mayıs Kraliçesi, Ah Kalbim ve Cümbür Cemaat Aile rol aldığı bazı dizilerdir.

Aşkın Şenol Evlimi? Eşi Kim?

Aşkın Şenol 2012 yılında tanıştığı kendisi gibi oyuncu olan ünlü isim Füruzan Aydın ile 2013 yılında evlenmiştir. Bu evliliğinden Kiraz isminde bir kızı vardır.

İstanbul’da eşi Füruzan Aydın ile birlikte Yaratıcı Drama ve Oyunculuk Atölyesi’nde çalışmalar da bulunmaktadır. Konservatuvara hazırlık özel dersler vermeye devam etmektedir.

Resmi instagram hesabı @askinsenol ‘dur. Ayrıca tamamen el yapımı ahşap ürünleri yapan ünlü isim resmi instagram hesabı @askinsenolatolye ‘den paylaşımlar yapmaktadır.
askin senol6 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz