Asena İrmikci

Asena İrmikci son dönemlerde sesi ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Seslendirdiği şarkıları sosyal medya ve youtube video içerik sitesinde ciddi izlenme sayılarına ulaşmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Asena İrmikci Kimdir? Kaç Yaşında?

Müzik dünyasının yeni seslerinden olan Asena İrmikci 1998 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarda müzik ile ilgilenmeye başlayan İrmikci, o yıllarda okul korolarında yer almaya başlamıştır. Yine aynı o dönem içerisinde, eş zamanlı olarak tiyatro sahnesi ile tanışmış ve müzikal tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır.

Üniversite eğitimini, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde sürdürürken, İTÜ Müzikal Topluluğu ile sahne çalışmalarına devam etmiş ve bir çok gösteride sahne almıştır.

Özellikle müzik severlerinde büyük beğeni ile dinlediği Bildiğin Gibi Değil isimli şarkı ile 2020 yılında büyük bir çıkış yakalamıştır. Daha sonra sözlerinin Ali Tekintüre’ye ait olduğu ve Kamuran Akkor’un da seslendirdiği ilk solo deneyimi olan Bir Ateşe Attın Beni isimli şarkı yayınlanmıştır.

Bir Ateşe Attın Beni, Bildiğin Gibi Değil, Ben de Yoluma Giderim, Sahi mi? gibi seslendirdiği eserler büyük beğeni ile dinlenmektedir. Bildiğin Gibi Değil isimli şarkıyı Ali Kınık ile birlikte seslendirmiştir. Şarkının video klibi youtube video sitesinde 2 Oca 2020 tarihinde yayınlanmış, günümüze kadar 35milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır. Şarkının söz ve müziği Ali Kınık’a aittir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz