Arzu Çerkezoğlu

0

Arzu Çerkezoğlu Devrimci İşçi Sendikaları Genel Başkanı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Arzu Çerkezoğlu Kimdir?

Arzu Çerkezoğlu DİSK Genel Başkanı. Daha önce Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri olarak çalışmalar da bulunmuştur. Kani Beko‘nun istifasının ardından başkanlığa seçilerek DİSK’in ilk kadın başkanı seçilmiştir.

Eğitimi:

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş, mezuniyetin ardından pratisyen hekim olarak mesleğini icra etmeye başlamış, 2004 yılında ise Patoloji ihtisasını tamamlamıştır.
arzu cerkezoglu1
Günümüzde özel bir klinikte mesleğini sürdüren Arzu Çerkezoğlu üniversite eğitimi dönemlerinde öğrenci derneği yöneticiliği ve İstanbul Öğrenci Dernekleri Federasyonu (İÖDF) Kurucu Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir.

Doktor olduktan sonra sağlık emekçilerinin sendikal mücadelesi içinde yer almış, üç dönem Tüm Sağlık Sen ve ardından Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nda (SES) Şube Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2001 yılından bu yana ise DİSK ile mücadelesini sürdüren Çerkezoğlu evlidir, bu evliliğinden bir evladı vardır.

Arzu Çerkezoğlu Nereli?

Arzu Çerkezoğlu Artvin’lidir. Aslen Artvin ili Şavşat İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Arzu Çerkezoğlu Kaç Yaşında?

Arzu Çerkezoğlu 54 yaşındadır. Doğum tarihi 11 Ağustos 1969, burcu ise aslan’dır.

Resmi instagram hesabı @arzucerkezoglu ‘dur. Resmi twitter hesabı ise @arzucerkezoglu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz