Arina Fedorovtseva

Arina Fedorovtseva kimdir? 2020 u-17 Avrupa şampiyonasının yıldız isimlerinden birisi haline gelen Arina Fedorovtseva’nin Fenerbahçe takımına transfer olmasından sonra hakkında bir hayli araştırmalar sürüyor. Arina Fedorovtseva’nın transfer ücreti nedir? Sorusundan tutun Arina Fedorovtseva hangi takımda? sorusuna kadar akıllarda birçok bilgi kalmış durumda. En önemlisi ise güzelliğinin yanı sıra Arina Fedorovtseva’nın doğum tarihi oldu.

Arina Fedorovtseva Kimdir?


Arina Fedorovtseva’nın hayatı Türkler tarafından Fenerbahçe’ye transfer olmasından dolayı bir hayli merak edildi. Arina Fedorovtseva’nın özel hayatından önce ailesi hakkında bilgiler edinmeye ne dersiniz? Arina Fedorovtseva’nın babası 2004 Olimpiyat Şampiyonu, 2011 ve 2015 yıllarında da Avrupa şampiyonluğu kazanan Rus milli kürekçi Sergey Fedorovtsev’dir. Ailesinden dolayı küçük yaştan beri spor ile iç içe büyüyen Fedorovtsev’in kız kardeşi ise Rus Milli Ritmik Jimnastik Takımı’nda yerini almıştır. Arina Fedorovtseva’nın vermiş olduğu bir röportajda ”Annem ve babam kürekçiydi.” ifadesine yer vermesinden sonra annesi Ekaterina Fedorovtseva’nında kürekçi olduğu bilinmektedir.

Arina Fedorovtseva Kaç Yaşında?


Arina Fedorovtseva’nın ailesine kısaca göz attıktan sonra özel hayatına da göz atalım. Genç yaşında A Takım forması giymeye hak kazanan Arina Fedorovtseva’nın doğum tarihi 19 Ocak 2004 tarihinde dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla başarılı voleybolcu biz yazımızı yazarken 17 yaşındadır.

Arina Fedorovtseva 2019 CEV U16 Avrupa Şampiyonası’nın ‘En İyi Smaçör’ü seçilerek adını dünyaya duyurmayı başardı. Daha sonra 2020 CEV U17 Avrupa Şampiyonası’nda Rusya Milli Takımı ile şampiyonluk gururu yaşadı. Şampiyonanın ‘En İyi Smaçörü’ ve ‘En Değerli Oyuncu’ (MVP) unvanlarının da sahibi olmaya hak kazandı. Daha sonra başarılarının ardı arkası kesilemeyen Arina’nın sahip olduğu ödüller şu şekildedir:
2021 Rusya Ligi Final Six, En İyi Servis Atan Oyuncu
2020 Rusya Gençler Kupası, En İyi Pasör Çaprazı
2020 Rusya Gençler Ligi, En İyi Smaçör
2020 U20 Rusya Kupası En İyi Smaçör
2020 CEV U17 Avrupa Şampiyonası, En Değerli Oyuncu (MVP)
2020 CEV U17 Avrupa Şampiyonası, En İyi Smaçör
2019 CEV U16 Avrupa Şampiyonası, En İyi Smaçör
2021 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda en iyi smaçör olarak rüya takıma seçildi.

Arina Fedorovtseva’nın özel hayatının yanı sıra fiziksel özellikleri de göze çarpmaktadır. 1.91 boyu ile mankenlere taş çıkaran Arina Fedorovtseva’nın kilosu boyuna orantılı olarak 69’dur. Smaçör olarak ekranlara gelen başarılı sporcunun smaç yüksekliği 311cm olarak ölçülmüştür. Aynı zamanda blok yüksekliği 300cm olarak hesaplanmıştır.

Şimdiler de başarılı bir şekilde Fenerbahçe forması taşıyan Arina Fedorovtseva “Bu sponsorluk anlaşması bizim için çok önemli. Gossef’e bizi destekledikleri için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer vererek Fenerbahçe Opet ile bu sene sarı-lacivert formada ter dökecek. Bu sene Fenerbahçe kadın voleybol takımında ise yer alacaklar şu şekilde:
Naz Aydemir Akyol, Buse Ünal, Anna Lazareva, Tutku Burcu Yüzgenç, Eda Erdem, Mina Popovic, Dicle Nur Babat, Beliz Başkır, Arina Fedorovtseva, Meliha İsmailoğlu, İpar Kurt, Ana Cristina, Gizem Örge, Cansu Çetin

Takımda birçok başarılı isim ile bir araya gelecek olan Arina Fedorovtseva’nın transfer ücreti bir hayli merak edildi. Lakin Google üzerinde bu konu hakkında elle tutulur herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Son olarak ise 17 yaşındaki Rus voleybolcunun kalbini bir erkeğe kaptırıp kaptırmadığı arama motorlarını bir hayli meşgul etti. Arina Fedorovtseva sevgilisi var mı? sorusu akıllarda soru işareti olarak yerini aldı. Lakin Arina Fedorovtseva’nın sevgilisinin olup olmadığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz