Arif Keskiner

Arif Keskiner birbirinden başarılı bir çok sinema filminin yapımcısı olarak tanınmıştır. Usta isim hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Arif Keskiner Kimdir?

Arif Keskiner sinemacı, film yapımcısı ve anı yazarı olarak tanınmaktadır. İlkokul ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Osmaniye’de tamamlamıştır. Film yapımcısı ve yönetmen Abdurrahman Keskiner’in abisidir.

Daha sonra, İstanbul Sultanahmet Ticaret Lisesi ve İstanbul Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu’ndan mezun olmuştur.

Yayınevi müdürlüğü, kitapçılık, spor yazarlığı, İsveç’te muhabirlik ve bulaşıkçılık, fotoroman yapımcılığı, senaristlik, yönetmenlik ve film prodüktörlüğü gibi pek çok işte çalışmıştır.

Sinema filmlerinde oyuncu olarak yer almış, kendi adına yaptığı 10 bölümlük Anadolu Uygarlıkları belgeseli sonrasında iflas etmiştir.

İstanbul Sıraselviler’deki yazıhanesinde, daha çok, “Çiçek Bar” ya da “Arif’in Yeri” olarak bilinen Sinema Sevenler Derneği Lokalini açmış ve bu mekanın işletmeciliğini üstlenmiştir. Yayınlamış olduğu iki kitap ile anılarını okurseverler ile buluşturmuştur.

Filmleri:

Özellikle Kapıcılar Kralı, Köşeyi Dönen Adam, Piano Piano Bacaksız, Maden, Selvi Boylum Al Yazmalım, Sensiz Yaşayamam ve Namus Borcu gibi filmlerin yapımcısı olarak bir çok başarılı projenin altına imzasını atmıştır. Çiçek Bar’ın (Sinema Sevenler Derneği Lokali) sahibidir.

Arif Keskiner Nereli?

Arif Keskiner aslen doğma büyüme Osmaniye’lidir. Genç yaşlarda İstanbul’a yerleşmiş ve hayatını İstanbul’da sürdürmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz