Ari Barokas

1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelen müzisyen Ari Barokas Duman Grubunda bas gitarist olarak yer almakta ayrıca geri vokal’de yapmaktadır. Yengeç burcudur.

Duman grubu öncesinde Kaan Tangöze ile birlikte Mad Madame & Fly gruplarında cover yapmıştır.

Şişli Terakki Lisesinden mezun oldu. 2 yıl İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında eğitim almış bırakmış, 2 senede gazetecilik bölümünde okumuş orayıda tamamlamadan okuldan ayrılmıştır. Son olarak Marmara Üniversitesi Pazarlama Bölümünden mezun olmuştur.

Sabancı Holding, Mitsubishi, Perwoll ve Ülker gibi dünyaca ünlü markaların reklam müziklerini yapan Ari Barokas Duman grubunda gitarist ve geri vokalin yanı sıra söz yazarı ve besteci olarakta çalışmalarını sürdürmektedir.

Virgin radio’da program yapan radyocu ve Seslendirme sanatçısı Lori Barokas abisidir.

Gruplarının Seni Kendime Sakladım isimli albümünde yer alan Aman Aman ve Sayın Bayan, Duman II albümünde Senin Marşın ve Tövbe, Duman I albümünde Sor Bana Pişman mıyım? ve Hayvan, Darmaduman albümünde ise Yürek ve Gözleri Kanlı isimli şarkıların söz yazarı bestecisi Ari Barokas’tır.

2013’te oyuncu Asu Emre ile evlenen Ari Barokas’ın bu evliliğinden Aslan isminde bir oğlu vardır. Evliliği 2016 yılında şiddetli geçimsizlik nedeni ile son bulmuştur. Sıkı bir Galatasaray taraftarıdır. Grupta Galatasaray’ı tutan tek isimdir. Barokas ailesi kendilerini önce Ermeni, sonrasında ise Kudüs’lü olarak açıklamaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz