Aret Vartanyan

0

Gitme Zamanı, A Breath Of Istanbul, Bir Nefes İstanbul’da Bir Olmak, Sen ve Ben & İki Yırtık Ruh, Sen ve Ben, Bin Yüz Bir İnsan, Çırılçıplak Aşk, Gerçekten Yaşıyor Musun?, Bir Nefes İstanbul, Siyah Gözyaşı, Gitme Zamanı ve İnsanız Ayıbı Yok isimli kitaplara imzasını atmıştır.

1978 yılında mütevazi bir ailenin evladı olarak İstanbul’da dünyaya gelen Vartanyan küçük yaşlarda Musevi, Alevi, Müslüman, Ermeni ve Rum vatandaşlar ile iç içe yaşayarak çok kültürlülüğü deneyimleme şansı yakalamıştır.

Yaşadığı bu dönemler ile birlikte henüz ilköğretim eğitiminde iken kısa hikayeler yazmaya başlamış ve çevresi ile paylaşmıştır. Ortaokul’da ise felsefe, sosyoloji ve psikoloji ile ilgilenmeye başlamış, varoluşu ve insan yaşamını araştırmaya başlamıştır. Üniversite döneminde ise bir çok ulusal ve yerel yayınlarda yazıları yayınlanmaya başlamış 1998 senesinde kendi kurduğu internet sitesinde yazılarını geniş kitleler ile paylaşma fırsatı yakalamıştır. Özellikle İstanbul’un Beyoğlu sokaklarında yaşamı usta bir dille yazılarına döken Aret Vartanyan ilk kitabını 2008 yılında okur severler ile buluşturmuştur.

Günümüzde Türkiye’nin en büyük Kişisel Dönüşüm Platformu Yaşam Atölyesi’ni 2008 senesinde Zuhal Gürçimen ile birlikte kuran Aret Vartanyan Türkiye Ermenisidir. 2017 yılında Buket Yolaçan ile evlenmiştir.

Enver Aysever‘in sunduğu Aykırı Sorular programı’nda Türkiye Ermenisiyim diyen Aret Vartanyan, ismim yüzünden Türkiye’de potansiyel tehdidim diye açıklama yapmıştır. Haklı olarak, Azınlık kelimesini kabul etmiyorum, bende askerlik yapıyorum, bende burada doğdum, benimde vatanım burası demiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz