Anıl Taşezen

0
Anıl Taşezen

Anıl Taşezen en son O Kız isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Yakışıklı isim hakkında ekran severler tarafından merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Anıl Taşezen Kimdir?

Anıl Taşezen oyuncu kimliğinin yanı sıra, İllüstratör & Grafik Tasarımcı’dır. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü mezunudur.

Ekran severler tarafından her ne kadar oyuncu olarak tanınsada başarılı grafitti ve sergiler ile İllüstratör, grafik tasarımcı olarak başarılı bir kariyere sahiptir. 2013 yılında Mamut Sanat Projesi’ne seçilmiştir. Çalışmalarında genellikle sosyal medyadan esinlenen ünlü isim, bir çok işinde genellikle popüler kültürden ikonlar ve kelimeler kullanmaktadır.

Katıldığı sergilerde ve ürettiği iş çalışmalarında Ayna takma ismini kullanmaktadır. Eserlerini genellikle, Lübnan, Almanya, Hollanda, Avustralya ve Pakistan’ın yanı sıra İstanbul’daki halka açık yerlere yerleştirdiği belirtiliyor.

Yaptığı çalışmalar ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştır.

“Söylemleri ve figürleri sokağa taşıyarak, onları insanların her gün yoldan geçerken karşılarına çıkabilecek gündelik bir görüntü haline getiriyorum. Popüler kültürün bu ikonları çalışmalarımda sürekli değişime uğruyor. Bazen ironik, bazen ise sert bir üslupla sokakta tekrar hayat buluyorlar. Her sokak sanatçısının bir imzası olduğu gibi bende kendime “Ayna” ismini seçtim. Bunun nedeni insanların çalışmalara baktıklarında bu yansımaları aynı zamanda kendi hayatlarında görmelerini sağlamak. Nihayetinde, sanat bir anlamda toplumunda aynasıdır.”

Anıl Taşezen Kaç Yaşında?

Anıl Taşezen 35 yaşındadır. Doğum tarihi 1987’dir. Maalesef boyu ve kilosu gibi diğer merak edilen bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Anıl Taşezen
Anıl Taşezen

Kişisel Sergileri:

Ayna’nın İkonları’ Yeditepe Üniversitesi GSF, İstanbul 2019
10 Hollanda İkon’u Archerson İstanbul 2019

O Kız (TV Dizisi 2022)

Saygı (Ercüment Çözer Senior, TV Dizisi 2020)

Karma Sergiler:

Solstice’ Dada Salon Galeri, İstanbul 2019
Yarım Asırlık Genç’ Piramid Sanat Merkezi, İstanbul 2018
Yarın’ Gaia Galeri, İstanbul 2017
Yansımalar’ İKÜ Sanat Galerisi, İstanbul 2017
Contemporary İstanbul Fuarı 2015
Neo-Neon’ Plato Sanat, İstanbul 2015
Mamut Art Project’ Antrepo 3, İstanbul 2013

Anıl Taşezen Oynadığı Diziler:

Anıl Taşezen O Kız isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. O Kız isimli dizi de ayrıca Erkan Petekkaya, Sezin Akbaşoğulları, Cengiz Orhonl, Dilin Döğer, Macit Koper, Asiye Dinçsoy, Orhan Kılıç, Ayten Uncuoğlu, Münire Apaydın, Ilgın Çakır, Melih Selçuk, Ece Efe, Göktuğ Yıldırım, Cem Kurtoğlu, Deniz Bakacak, Mustafa Konak, Nehir Gökdemir ve Zeynep Sönmez gibi isimler de rol almıştır.

Rol aldığı diğer diziler ise şu şekildedir.

O Kız 2022
Saygı (Ercüment Çözer Senior) 2020

Ayrıca 2022 yılında Özge Borak, Bekir Aksoy ve Devrim Nas gibi isimlerin rol aldığı Leyla Hanım isimli sinema filminde rol almıştır.

Uzun boyu, düzgün fiziği ve yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken ünlü isim resmi instagram hesabını @aniltasezen ismi ile kullanmaktadır.

Eğitimi:

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Şahika Tekand Oyunculuk Eğitimi
Cüneyt Sayıl Oyunculuk Eğitimi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz