Amir Zakaria

Türkiye’ye üniversite eğitimi için 2012 yılında gelen Amir Zakaria kısa sürede tüm Türkiye’ye kendisini sevdirmeyi başarmıştır.

Sosyal medya fenomeni olarak herkesin tanıdığı Zakaria televizyon dünyasınında dikkatini çekmiş, Zuhal Topal ve Beyaz Show programlarında yer almıştır.

2018 yılında ise Vallahi Hortladı isimli sinema filmi ile oyunculuğada adım atan Amir Zakaria aslen Afrika kökenli, Çad’lıdır. Burcu yay’dır.

Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Uçak Mühendisliği bölümü’nde eğitim hayatını sürdüren Amir Zakaria özellikle kendisini Çorumlu olarak tanıtması ile meşhurdur. Çevresindeki insanlarla hoş sohbeti, gerçek bir Ankaralı, Çorumlu gibi davranması ile taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmıştır.

Türkiye’ye gelmeden önce kendisini dayısının teşvik ettiğini, çalışkansın, Türkiye’ye gelirsen sana burada burs ayarlarım ve burada okursun dediğini bunun üzerine Türkiye’ye gelmeye karar verdiğini belirtmiştir.

Ülkesi Çad’da internet erişiminin sınırlı ve çok kısıtlı olduğunu, 2017 yılında ülkesine gittiğinde kendisini yabancı gibi hissettiğini ve sosyal medyadan uzaklaşmanın kendisine çok garip geldiğini belirten Amir Zakaria Çorum’u ve özellikle Çorum Leblebisini gerçekten çok sevdiğini açıklamıştır.

Sosyal medya fenomeni olduktan sonra üniversitede derslerininde aksadığını buna rağmen yaptığı işten keyif aldığını dile getirmiştir. Resmi sosyal hesaplarının memleketi bölümüne ise Çorum Sungurlu’yu işaretlemiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz