Amberin Zaman

0

Amberin Zaman katıldığı televizyon programları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Amberin Zaman Kimdir

Amberin Zaman televizyon yorumcusu, Diken Gazetesi yazarı ve gazeteci.

Amberin Zaman Ailesi

Amberin Zaman iki kız kardeştir. Annesi Vasfiye Kalmuk, babası ise Arshad-uz Zaman’dır. Babası Arshad-uz Zaman 1950’li senelerde Fransa Paris’te Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Pakistan İstanbul Büyükelçiliği’nde basın ataşeliği yapmış bir isimdir. Annesi Vasfiye Kalmuk ise İstanbul’da Notre Dame de Sion Lisesi’nden mezun olmuştur.

Amberin Zaman Nereli?

Amberin Zaman baba tarafından aslen Irak köken’li, (Bengal) Bangladeş’lidir. Anne tarafından ise aslen Yörük, Gürcü Tatar kökenli. Amberin ise Amerika’nın New York Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Ancak doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Resmi twitter hesabından da bu konuya şu şekilde cevap verildiği görünmekte.
amberin zaman aslen nereli

Kariyeri, Gazetecilik Hayatı:

1992 senesinden bu yana gazecilik yapmaktadır. The Washington Post ve The Daily Telegraph ve çeşitli yabancı basın organlarında Türkiye muhabirliği yapmıştır. Ayrıca The Economist dergisi ve Los Angeles Times gazetesinin Türkiye temsilciliği görevlerini üstlenmiş, BBC World’de Türkiye ve eğitim sisteminin ülkedeki etkileri konulu programda yorumcu olarak yer almıştır.

2007 yılında Taraf’ta çalışmaya başlamış, 2010 yılının Mart ayında Habertürk’e geçmiş, 2013 yılının Mayıs ayında ise Taraf Gazetesi köşe yazarlığı yapmıştır.

2015 yılının Temmuz ayında Taraf’ın kurucu ekibinin dağıldığı gerekçesi ile, hem de gazetenin kendi muhabiri olan ve tutuklu yargılanan Mehmet Baransu’ya destek olunmadığı gerekçesi ile istifa etmiştir. 7 Temmuz’da Diken gazetesinde yazmaya başlamıştır.

Amberin Zaman Evlimi? Eşi Kim?

Amberin Zaman Amerika’lı diplomat Joseph Pennington ile evlidir. 2014 yılında evlenmiştir.

Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @amberinzaman ‘dır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi ise @amberinzamanjournalist.
Amberin Zaman esi evliligi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz