Alya

Alya Şahinler hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kaç yaşında? müzik kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olan başarılı şarkıcı ülkemizde ilk kez katıldığı Rising Star isimli şarkı yarışması ile tanınmıştır. Katıldığı yarışmada jüri koltuğunda Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Demet Akalın ve Fuat Güner oturmakta idi, yarışmadan %92 oy alarak rekor oya ulaşmıştı.

Klasik Müzik üzerine flüt eğitimi de alan Alya Şahinler, Avrupa’da bir çok derece elde etmiş, ardından tekrar Türkiye’ye dönmüştür. 2 sene opera okumuş, bir dönem sesi ile ilgili problem yaşamış ve ABD’ye gitmiştir. Amerika’da İngilizce eğitimi almış, diğer bir yandan ilgisini çeken ve etkisi altında kaldığı Los Angeles Film Akademisi’nde Ses mühendisliği ve müzik prodüktörlüğü üzerine burslu eğitim de alarak kendisini geliştirmiştir.


Müzik eğitiminin yanı sıra oyunculuk eğitimi de almıştır. Türkiye’nin önemli isimlerinden Cem Yılmaz ile birlikte bir reklam filminde yer almıştır. Ayrıca Öğretmen Kemal dizisinde de küçük bir rol alarak oyunculuk hayatına da adım atmıştır.

Müzik hayatının başlangıç dönemlerinde iken İngilizce ağırlıklı şarkılar yazmış olsa da ilerleyen süreçte Türkçe şarkılar söylemeye başlamıştır. Geçtiğimiz yıllarda Galatasaray Futbol Kulübünün kazandığı şampiyonluğun ardından, şampiyonluk kutlamalarına katılmıştır. Sarı Kırmızılılar için şarkı yazmıştır.

Günümüzde kariyerine Türkiye’de devam eden Alya Şahinler en son seslendirdiği ve Youtube sitesinde yayınlanan Gücün Varsa isimli şarkısı ve klibi ile tüm müzik severlerden tam not almıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel sanatçının günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 85bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz