KimNereli.net

Alya

Alya Kimdir?

Alja Omladič
Gerçek adı: Alja Omladič
Doğum Tarihi: 28/05/1983 (37 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.55
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu Şarkıcı
Doğum yeri: Slovenya

Alya Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Alya hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kaç yaşında? müzik kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Mayıs ayında Slovenya’da dünyaya gelmiştir, soyadı ise Omladič’tir. Mimar Sinan Üniversitesi Konsertuvar Bölümü’nden mezun olan başarılı şarkıcı ülkemizde ilk kez katıldığı Rising Star isimli şarkı yarışması ile tanınmıştır. Katıldığı yarışmada jüri koltuğunda Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Demet Akalın ve Fuat Güner oturmakta idi, yarışmadan %92 oy alarak rekor oya ulaşmıştı.

Klasik Müzik üzerine flüt eğitimi de alan Alya, Avrupa’da bir çok derece elde etmiş, ardından tekrar Türkiye’ye dönmüştür. 2 sene opera okumuş, bir dönem sesi ile ilgili problem yaşamış ve ABD’ye gitmiştir. Amerika’da İngilizce eğitimi almış, diğer bir yandan ilgisini çeken ve etkisi altında kaldığı Los Angelas Film Akademisi’nde Ses mühendisliği ve müzik prodüktörlüğü üzerine burslu eğitim de alarak kendisini geliştirmiştir.


Müzik eğitiminin yanı sıra oyunculuk eğitimi de almıştır. Türkiye’nin önemli isimlerinden Cem Yılmaz ile birlikte bir reklam filminde yer almıştır. Ayrıca Öğretmen Kemal dizisinde de küçük bir rol alarak oyunculuk hayatına da adım atmıştır.

Müzik hayatının başlangıç dönemlerinde iken İngilizce ağırlıklı şarkılar yazmış olsa da ilerleyen süreçte Türkçe şarkılar söylemeye başlamıştır. Geçtiğimiz yıllarda Galatasaray Futbol Kulübünün kazandığı şampiyonluğun ardından, şampiyonluk kutlamalarına katılmıştır. Sarı Kırmızılılar için şarkı yazmıştır.

Günümüzde kariyerine Türkiye’de devam eden Alya en son seslendirdiği ve Youtube sitesinde yayınlanan Gücün Varsa isimli şarkısı ve klibi ile tüm müzik severlerden tam not almıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel sanatçının günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 49bin civarındadır.


YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Alya
Gerçek adı: Alja Omladič
Doğum Tarihi: 28/05/1983 (37 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.55
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu Şarkıcı
Doğum yeri: Slovenya
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

495.741 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

485.926 kez okundu

3.

Beren Saat

423.421 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

394.647 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.428 kez okundu

6.

Tarkan

258.706 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.927 kez okundu

8.

Emre Mor

215.207 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

214.228 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.481 kez okundu