Altuğ Verdi

Altuğ Verdi hakkında merak edilen soruların cevapları. Silahlı saldırıya uğradığı açıklanan Emniyet Müdürü hakkında kısaca hayatı, biyografisi.

1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Altuğ Verdi 1. sınıf Rize İl Emniyet Müdürü’dür. Baba tarafından aslen Malatya’lıdır.

1989 senesinde Polis Koleji’ni tamamlamış, ardından Polis Akademisi’nden 1993 senesinde mezun olmuştur. Daha sonra sırası ile İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında farklı rütbelerde görevler almıştır.

28 Aralık 2016 tarihinde ise 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir. Ayrıca ülkemizi Amerika ve Almanya başta olmak üzere bir çok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiştir. İyi derecede İngilizce bilen Altuğ Verdi evlidir ve bu evliliğinden bir kızı vardır.

19 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

2018 yılında trafik şubede görevli İsmail Hakkı Saraçoğlu isimli polis memuru tarafından saldırıya uğramış ve vurulmuştur. En son İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun ve haber merkezlerinin vermiş olduğu bilgiye göre Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin kaldırıldığı hastanede 46 yaşında iken yaşamını yitirdiği belirtilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz