Alperen Selvi

Alperen Selvi rol aldığı diziler ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilenler, oyunculuk kariyeri, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Alperen Selvi Kimdir?

Alperen Selvi tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Tam ismi ile Abdullah Alperen Selvi, İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Ardından İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde eğitim hayatına devam etmiştir.

Alperen Selvi Nereli?

Alperen Selvi aslen Giresun’ludur. Doğma büyüme ise İstanbul.

Alperen Selvi Kaç Yaşında?

Alperen Selvi 24 yaşındadır. Doğum tarihi 13 Eylül 1998, burcu ise başak’tır.

TV, dizi, beyaz perde oyuncusu ve milli sporcu olan Selvi, görme engelli olmasına rağmen oynadığı dizi ve filmlerde göstermiş olduğu başarılı performanslar yardımıyla dikkatleri üzerine çekmiştir.

Küçük yaşlardan itibaren tiyatro ile ilgilenmeye başlayan Selvi, ilk dizi oyunculuk deneyimini Kanal D ekranlarında ykariyerine Kanal D ekranlarında yayınlanan Alın Yazım dizisi ile gerçekleştirmiştir. Ardından yine Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Ayrıca Hür Köle beyazperde filminden de rol alarak, fazlaca başarılı bir performans sergilemiştir. Bir çok otorite tarafından tam not alan başarılı isim, sinema dünyasında da başarısını kanıtlamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz