Alper Üstündağ

1979 doğumlu, oyuncu, radyocu ve sunucu Alper Üstündağ İstanbul Beşiktaş’ta dünyaya gelmiştir. Koç burcudur. Erenköy Kazım Karabekir İlköğretim, Erenköy İntaş Lisesi ve Maltepe Marmara Kolejini bitirmiştir. Ardından Ziverbey MGS Merkezi Tiyatro bölümü ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

Eğitim dönemi tiyatro oyunlarında yer alan Alper Üstündağ üç yıl Kınalıada Spor Kulübü bünyesinde lisanslı yüzücü olarak spor yapmış, ayrıca Beşiktaş ve İBB takımlarında yedi yıl futbol oynamıştır. Yaşadığı ciddi sakatlığın ardından 20 yaşında iken futbol hayatını noktalamıştır.

TÜFAD üyesi ve TFF Antrenörlük Diplomasınada sahip olan Alper Üstündağ 1998 senesinde HBB Tv’de spor muhabiri ve spiker olarak çalışma hayatına atılmıştır. Ardından Kanal 6, Atv, Tv8 ve Tİvibu kanallarının spor bölümlerinde çalışmıştır. Ayrıca o dönemde Radyosport’ta maç anlatmıştır.

Acunn web sitesinde ise spor editörlüğü, Sportivi de Müdür Yardımcılığı görevlerinide üstlenmiş, günümüzde Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak mentörlük ve spor yazarlığını sürdürmektedir. Son dönemde ise Söz dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan Alper Üstündağ dizide özel harekat komiserini karakterini canlandırmıştır.

Bugüne kadar IV. Osman, Kanıt, Arka Sokaklar, Biraderler, Öğrenci İşleri, Hayat Dediğin, Recep İvedik 5 ve Söz gibi projelerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz