Alper Taş

Alper Taş SOL Parti PM Üyesi. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Alper Taş Kimdir?

Alper Taş siyasetçi, gazeteci, SOL Parti PM Üyesi. Eski Özgürlük ve Dayanışma Partisi Eş Başkanı, Beyoğlu Belediye Başkan Adayı. Pazar İmam Hatip Lisesi ardından, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Öğrencilik yıllarında İstanbul’da Okmeydanı Fetih Spor takımında lisanslı olarak futbol oynamıştır.

Alper Taş Siyaset Hayatı

Alper Taş kuruluşundan itibaren Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nde il ve ilçe yöneticiliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuş, 2009 yılında ÖDP Genel Başkanlığı’na seçilmiştir.
alper tas4
Parti bünyesinde, Beykoz ilçe yöneticiliği. İstanbul İl Örgütü yöneticiliği. İstanbul İl Başkanlığı. Parti Meclisi üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 20 Haziran 2009 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kongre’de Genel Başkanlığa seçilmiştir.

11 Haziran 2012 tarihinde ÖDP Kongresi’nde eş başkanlık modelinin kabul edilmesi neticesinde Bilge Seçkin Çetinkaya ile birlikte eş başkanlığa seçilmiştir. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi, Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olmuştur. Seçimlerden sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek yeniden Özgürlük ve Dayanışma Partisi üyesi olmuştur.

Alper Taş Nereli?

Alper Taş Rize’lidir. Aslen Rize’nin Pazar ilçesi Subaşı Köyü’nde dünyaya gelmiştir.

Evlidir, eşinin ismi ise Füsun Taş.

Resmi instagram hesabı @tas_alper resmi twitter hesabı ise @alper_tas ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz