Alpaslan Adsay

2

Alpaslan Adsay 2015 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışması ile tanınmıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Alpaslan Adsay Kimdir?

Alpaslan Adsay şarkıcı, müzisyen, yarışmacı.

2015 yılında O Ses Türkiye şarkı yarışmasına katılmıştır. Yarışma da sesinin yanı sıra mütevazi kişiliği, duruşu ve efendiliği ile de gönülleri fethetmeyi başarmıştır. Yarışmaya ilk olarak söz ve müziği Yıldız Tilbe’ye ait olan Anam isimli şarkı ile katılmıştır. O dönem jüriler arasında Ebru Gündeş, Murat Boz ve Hakan Gökhan Özoğuz kendisine dönmüş ve yarışmaya Gökhan Özoğuz ile devam etmiştir. Yarışma da yarı finale kadar yükselmiş sonrasında elenmiştir.

Günümüzde de müzik çalışmalarını sürdüren Adsay, ayrıca canlı olarak seslendirdiği şarkıları youtube video kanalı ve sosyal medya hesaplarından paylaşmaktadır.

Resmi instagram hesabı @alpaslanadsay, youtube video kanalı ise @alpaslanadsay116 ‘dır.
alpaslan adsay4 jpg

Alpaslan Adsay Nereli?

Alpaslan Adsay aslen Ağrı’lıdır.

Kısaca Hayatı, Özgeçmişi

O Ses Türkiye şarkı yarışmasına Ağrı’dan katılmıştır. Ağrı’da cankurtaran olarak çalışmış, amatör olarak ise müzikle ilgilenmiştir. Daha sonra profesyonel anlam da müzik kariyeri için O Ses Türkiye yarışmasına katılmaya karar veren başarılı isim, yarı finale kadar yükselmiştir.

Yarışma sonrasında kariyerine devam eden ünlü isim, Ağrı Belediyesi olarak Ağrı’da düzenlenen konsere geçmiş yıllarda O Ses Türkiye şarkı yarışmasını kazanan Dodan Özer ile katılmıştır. Öğretmenler onuruna gerçekleşen konserde şarkılar seslendirmiştir.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz