Alp Eren Khamis

0

Alp Eren Khamis Çocuklar Duymasın dizisinde canlandırdığı Beton orçun karakteri ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır. Kaç yaşında, doğum yeri, boyu, ailesi, yaşantısı ve merak edilen soruların cevapları. Daha önce hangi projelerde rol aldı.

2003 yılında dünyaya gelen Alp Eren Khamis, aslen İstanbul doğumludur.

Alp Eren Khamis Nasıl oyuncu oldu?

Diziye dahil olmasını ise şu şekilde anlatmıştır. Annesinin dizide rol alan Zeyno Gönenç ile çok yakın arkadaş olduğunu, dizi için bir bebek arandığını ve zeyno Gönenç’inde bu nedenle Alp Eren Khamis’i sete götürdüğünü belirtmiştir. Doğduğundan beri dizilerde rol alan Alp Eren Khamis, oyunculuk hayatında ise en sevmediği şeyin sette iyi oynamamışsın, kes demeleridir diye açıklamada bulunmuştur.


Alp Eren Khamis bugüne kadar bir çok projede rol almıştır. Çocuklar Duymasın dizisinin yanı sıra, En Son Babalar Duyar, Hatırla Sevgili, Çocukluk Günleri, Günce ve Muro Lanet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine adlı sinema filmlerinde oynamıştır.

Çocuklar Duymasın dizisinde Zeyno Günenç ve Light Selami yani, Özgür Ozan çiftinin çocukları Beton Orçun karakterini canlandırmıştır. Dizide gamer ve dünya çapında bir LOL oyuncusu olan Orçun, annesinin test çöz, ders çalış sözlerinin aksine sürekli internette oyun oynamaktadır. Ayrıca TEOG yılında okuldan bir arkadaşına aşık olunca da işler iyice karışık bir hal almıştır.

Oyunculuk dışında tam bir futbol tutkunu olan Alp Eren Khamis özellikle hem resmi sosyal hesaplarında hemde yaptığı paylaşımlarda ne kadar sıkı bir Beşiktaş taraftarı olduğunuda gözler önüne sermektedir. Ayrıca Beşiktaş’ın yanı sıra tam bir Quaresma hayranıdır.


Küçükken oyunculuk dışında, doktor ya da futbolcu olmak istediğini de bir röportaj’da dile getirmiştir.

Alp Eren Khamis’in boyu, kilosu, burcu ve eğitim hayatı;

Genç oyuncu 2003 yılının Temmuz ayında dünyaya gelmiş, Yengeç burcudur. Boyu 1.70, kilosu ise 63’tür.

2018 yılında anneannesi Zennure Aksu yaşamını yitirmiştir. Trafik kazası sonucu vefat eden anneannesi Bursa Yıldırım Zümrütevler Camii’nde öğlen namazı sonrası defnedilmiştir. İstanbul doğumlu olan oyuncunun aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Son olarak sevgilisi var mı? sorusunun cevabına ise hiç bir sosyal medya ve internet ortamında ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz