Almila Bayraktar

0

Almila Bayraktar ATV ekranlarında yayınlanan Hakim dizisinde rol almıştır. Dizi de Yeliz karakterini canlandıran güzel oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı, oyunculuk kariyeri ve biyografi bilgileri.

Almila Bayraktar Kimdir?

Zeynep Almila rol aldığı başarılı yapımlar ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Tiyatrocu ve oyuncu kimliğinin yanı sıra Cast Direktörü’dür. Güzel oyuncu Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Üniversite eğitim döneminde iken bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır.

2008 senesinde Suna Soyak’tan Modern Dans Eğitimi almış, 2015 yılında ise Çağdaş Drama Derneği’nde Drama Liderliği eğitimini tamamlamıştır.

2012 senesinde Mehmet Ergen Oyunculuk Atölyesi ve Orçun Masatçı Sokak Tiyatrosu Atölyesi’ne dahil olmuştur. Yine 2012 tarihinden bu yana bir çok sinema, tiyatro ve dizi de rol almıştır.

2022 yılında ise ATV ekranlarının başarılı projelerinden olan Hakim isimli diziye dahil olmuş ve Yeliz karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Resmi instagram kullanıcı hesabı @almlabyrktr olarak aktiftir. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 2b civarındadır. Yaşantısını İstanbul’un güzide İlçelerinden Kadıköy’de sürdürmektedir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

2022 – Hakim (Yeliz)
2020 – Adı İnsan (Sinema Filmi)
2018 – Ağlama Anne
2016 – Her Şey Aşktan (Garson Kız) (Sinema Filmi)
2012 – Zerre (Sinema Filmi)

Sahne Aldığı Tiyatro Oyunları;

2022 – Bully Bully (Oyuncu)
2018 – Tavşan Aranıyor (Oyuncu)
2018 – Şahane Düğün (Oyuncu)
1999 – Kralın Yeni Elbisesi (Oyuncu)

Casting Direktörü – Asistanı Olarak Görev yaptığı sinema filmi, Her Şey Aşktan (Sinema Filmi 2016).

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz