Almila Bağrıaçık

Almila Bağrıaçık rol aldığı sinema ve diziler ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncular arasında yer almaktadır. Hakkında ise hayranları genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Temmuz ayında Ankara’da dünyaya gelen güzel oyuncu Almila Bağrıaçık, henüz 5 yaşında iken anne ve babasının işi sebebi ile Almanya Berlin’e taşınmıştır. Annem ve babası Milliyet’in Berlin temsilcisi olarak çalışmıştır. Oda anne ve babasının yanına 3 ay sonra gitmiştir. Anne ve babasının isimleri Çiğdem Bağrıaçık ve Münir Bağrıaçık’tır.

Ailesinin mesleği nedeni ile sık sık film galalarına, tiyatro oyunlarına, konserlere ve basın toplantılarına katılma fırsatı elde etmiştir. 5 yaşında baleye başlamış, okul dışında ilk kez 13 yaşında iken sahne almıştır. Müzik ile de ilgilenen güzel oyuncu, 16 yaşında bir workshop’a katılmış, Berlin Filarmonisi’nde konser vermiştir. 17 yaşında ise gittiği Mor ve Ötesi’nin Berlin Konseri’nde keşfedilmiş ardından Berlin’de deneme çekimlerine katılmış ve Feo Aladağ’ın “Ayrılık” adlı filminde, Derya Alabora ve Settar Tanrıöğen gibi önemli isimlerle birlikte rol almıştır.

Türkçe’nin yanı sıra iyi düzeyde Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İngilizce bilmektedir. En son Arapça öğrenmeye başladığını dile getirmiştir. Boyu 1.67 cm, burcu ise yengeç’tir.

Almila Bağrıaçık oyunculuk kariyeri;

2008 senesinde konserde bir fotoğrafçı tarafından keşfedildiği belirtilen ünlü isim, kısa bir süre sonra ise oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Almanya’da günümüze kadar bir çok dizide rol almıştır. En son Türkiye’de ise Namus Cinayetleri isimli drama filmi ve Hayat Şarkısı isimli bir dizide rol almıştır. Hayat Şarkısı isimli dizide Filiz karakterine hayat vermiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz