Almila Ada

1

Almila Ada hakkında hayranları tarafından sık sık aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca kariyeri, oyunculuk hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 doğumlu güzel oyuncu İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.74 cm, kilosu 51, göz rengi yeşil, saç rengi kumral, burcu ise aslan’dır. Annesi moda tasarımcısı ve öğretmen, babası ise gazetecilik mesleğine sahiptir. Annesi’nin işi gereği bir dönem yaşantısını Rusya’da sürdürmüştür. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümü mezunudur.

Çocukluk yılları İstanbul ve Rusya’da geçmiştir. İngiltere’de bale lisans eğitim almıştır. Ayrıca bir çok dans türleri, oyunculuk, müzikal, piyano, moda, tasarım ve anatomi gibi alanlarda eğitim sahibidir.

İngilizce’yi ana dili gibi bilen güzel isim ayrıca Fransızca ve Rusça’da bilmektedir. Geçmişte Kopenhag, Prag, Paris, Berlin, Londra ve Amsterdam’da balerin, bale öğretmeni ve manken olarak çalışmıştır.

Türkiye’de dizi projeleri için bulunan Almila Paris-Londra Moda haftasında, ünlü Hollister markası, BBC İngiltere, Litvanya’da IQ dergisi ve Italyan Vogue dergisi için modellik yapmıştır.

Almila Ada oynadığı diziler;

2019 – Güvercin (Zülüf)
2018 – Bir Deli Rüzgar (Melike’nin Gençliği)
2017 – Adı Efsane (Melis Aksoy)
2015 – Kırgın Çiçekler (Lalin)
2014 – Kaderimin Yazıldığı Gün (Nehir Yörükhan)
2017 – Cennetin Gözyaşları (Cennet)

İstanbul doğumlu güzel oyuncunun baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamış, araştırılmaktadır. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 498bin civarındadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz