Alican Yücesoy

0

1982 İstanbul doğumlu Alican Yücesoy ilköğretim, ortaokul ve Lise eğitimini Bursa’da tamamlamış ardından Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okumuştur.

Okula kayıt yaptırdıktan hemen sonra bir seçmeye katılan Alican Yücesoy Bakırköy Belediye Tiyatrolarında çalışmaya başlamış ve oyunculuk hayatına adım atmıştır.

Özellikle Star Tv ekranlarında yayınlanan Serçe Sarayı adlı dizide Ali Rıza karakteri ile ekran severleri kendisine hayran bırakan oyuncu günümüzde Fox Tv’de yayınlanan Adı Zehra isimli dizide Serkan karakterini canlandırmaktadır.

2013 yılında güzel oyuncu Melisa Sözen ile İtalya’da evlenmiş ancak evlilikleri 5 ay sonra 2014 yılında son bulmuştur.

Alican Yücesoy bir röportajda aslen nereli olduğu ile ilgili açıklamasında şunları dile getirmiştir. Anne tarafımda hem Bulgaristan Rusçuklu, hem de Bartınlı var. Baba tarafım Gaziantep ve Şanlıurfalı. Sarışın olmam ve göz rengim Bulgaristan ile alakalı değil. Baba tarafım Arap, çoğu sarışın ve mavi gözlüdür.

Alican Yücesoy’un rol aldığı yapımlar;

Pilli Bebek, Sessiz Gece, Akümülatörlü Radyo, 2 Eylül, Son Osmanlı Yandım Ali, Umut Adası, Zoraki Koca, Gurbet Yolcuları, Dinle Neyden, Adanalı, Eyvah Eyvah, Prensesin Uykusu, Aşk Uykusu, Kösem Sultan, Eyvah Eyvah 2, Sen de Gitme, Suskunlar, Şubat ve Kördüğüm.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz