Alican Turan

Alican Turan oyuncu kimliğinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından paylaştığı mizah içerikli videoları ile ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Bugüne kadar bir çok kısa filmde yönetmen olarak görev yapmış, tiyatrolarda sahne almıştır. İlkokul 2. ci sınıfta iken oyuncu olmaya karar verdiğini dile getirmiştir.

Tiyatro Oyunları

(2018) – Avare Müzikali (Oyuncu
(2017)- Müfettiş (Artemi Filipoviç)

Alican Turan Yönetmenliğini Yaptığı Kısa Filmler;

77. (77th) – 2015 .. Kurmaca, 00:06:18
26. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa Film Gösterim Seçkisi. (2015)
27. İstanbul Kısa Film Festivali, Yarışma Filmleri. (2016)

Resmi facebook sayfası ve bir çok kaynakta aslen Tunceli Dersim’li olduğu belirtilmektedir, ancak kesin bilgi değildir. Ayrıca doğum tarihi, doğum yeri, boyu, kilosu ve kaç yaşında olduğu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

Youtube video kanalında günümüz itibariyle 17,5 B civarında abone bulunmaktadır. Resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı ise günümüz itibariyle 188bin ‘dir. Kişisel sayfasında ki takipçi sayısı ise 22,2bin ‘dir. Youtube video kanalında Cemile Abla karakteri ile takipçilerini deyimi yerindeyse gülmekten kırıp geçirmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz