Ali Yağcı

Ali Yağcı hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılında Balıkesir, Ayvalık Cunda’da dünyaya gelen başarılı isim Kova burcudur. Boyu 1.83 cm, kilosu ise 73’tür. Aslen Balıkesir, Ayvalık nüfusuna kayıtlı olan oyuncunun çocukluk yılları Cunda’da geçmiştir. Çocukluk senelerinden itibaren her zaman çalışmış ve hayatın zorluklarına o yaştan itibaren göğüs germeyi başarmıştır.

Çok küçük yaşlarda beri her zaman mutfağada büyük ilgi duyan Ali Yağcı, geçmiş senelerden itibaren dondurma ustalığından, restaurant işletmeciliğine kadar bir çok işte çalışmıştır. Doğup büyüdüğü Cunda’da kendisine ait bir cafe’yi işletmiş aynı zamanda mutfakta aşçı olarak ta çalışmıştır.


Deniz Erdem ve Eric Morris tekniği oyunculuk eğitimi alan Yağcı hakkında model ve manken gibi bir çok haber yapıldığını, ancak böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ve modellik yapmadığını dile getirmiştir. Yazılanların tamamen asılsız ve bilgi kirliliği olduğunu belirtmiştir.

Oyunculuğun yanı sıra yine çok sevdiği yemek dünyasından da uzak kalmayan ünlü isim günümüzde İstanbul, Nişantaşı Topağacı’nda bulunan bir cafe’nin işletmeciliğini yapmaktadır. Genç kızların sevgilisi başarılı oyuncu ayrıca arada sırada olsa da mutfağa girdiğini ve hobisini sürdürmeye çalıştığını aktarmıştır.

Ali Yağcı oynadığı diziler;

2016 – Adını Sen Koy (Kerem)
2016 – Seviyor Sevmiyor (Meriç)
2018 – Erkenci Kuş (Osman)
2019 – Her Yerde Sen (Burak Yangel)

2015 yılında Umut Apartmanı, 2017 yılında ise Ölümlü isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Sinema ve dizilerin yanı sıra Turkcell, Coca Cola, Nescafe ve GQ Man Of The Year gibi markaların reklam tanıtım filmlerinde yer aldı.

Ekran severler tarafından özellikle Erkenci Kuş dizisinde canlandırdığı Osman karakteri ile tanınmıştır. Günümüzde ise Fox Tv ekranlarında yayınlanan Her Yerde Sen isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almakta ve Burak Yangel karakterini canlandırmaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz