Ali Saydam

Ali Saydam kimdir? 76 yaşındaki Türk gazeteci Ali Saydam yaptığı yorumlarla gözleri üzerinde tutmaya devam ediyor. Ali Saydam hakkında bilinmeyenler ve biyografisi.

Ali Saydam Kimdir?

14 Aralık 1946 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Şuan 76 yaşında. Kendisi Türk gazeteci, yazar, iletişim profesyoneli, öğretim görevlisidir.

Lise hayatını İstanbul Erkek Lisesi’nden bitirdi. Üniversitesini Bern Üniversitesi’nde bitirdi. Kendisi iyi derecede Almanca bilmektedir. Almanca öğretmenliği diploması da vardır.

Milliyet Gazetesi’nin Hey Dergisi’nde muhabir olarak çalıştı. 4 yıl boyunca Karacan Yayınları’nda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Aynı zamanda buranın Genel Müdürlük görevini de başarıyla üstlendi. Belirli süre burada çalıştıktan sonra Playboy Türkiye Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Daha sonra 2 yıl boyunca Sabah Dergi Grubu Genel Müdürlüğü’nü yaptı. Buradan ayrıldıktan sonra Güneş Yayınları’nın Genel Müdürü oldu.

Kendisi PRNET’in kurucularındandır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İstanbul erkek liseliler eğitim vakfı, Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Yatırımcı İlişkileri Derneği ve Türkiye Bilişim Vakfına üyedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz