Ali Özzeybek

0

Ali Özzeybek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na atanmıştır. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Özzeybek Kimdir?

Ali Özzeybek diş hekimi, doktor, Alevi – Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı. Geçmiş dönemlerde bir çok kaynakta Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğu belirtilmektedir.

Ali Özzeybek Nereli?

Ali Özzeybek Ankara doğumludur. Aslen Ankara Beypazarı Karaşarlı ve Alevi kökenli olduğu belirtilmektedir.

Ali Özzeybek Eğitimi

Ali Özzeybek 1988 Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden mezun olmuştur. 1991 senesinde, Amerika’da İmplant eğitimi almıştır. 1996 yılında Texas üniversitesi Periodontoloji bölüm başkanı olan Prof.Dr.Roland Meffert ile birlikte ICOI Meffert Implant Enstitüsünü kurmuştur. 1995 yılında Dr. Ali Arif Özzeybek, Texas Üniversitesi diş hekimliği fakültesi ile Roland Meffert Implant Enstitüsü arasında bilimsel kültürel değişim programı anlaşmasını imzalamıştır.

1998 senesinde Flash Tv’de 6 ay süresince haftada 1 saat canlı yayında sağlık programı yapmıştır.
ali ozzeybek3
1997’de Junior Chamber ile Hürriyet gazetesinin işbirliği ile düzenlenen Yılın En Başarılı Gençleri yarışmasında “Bilimsel Önderlik “ kategorisinde Türkiye’nin en başarılı genci seçilmiş olup Dünyanın en başarılı gençleri yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir.

2010 yılında ICOI Avrupa kongresi 2014 yılında Dünya Kongresi başkanlığını yapmıştır. ICOI ‘ın İmplant Dentistry Dergisinde 2009-2014 yılları arasında Editoral Reeview Booard‘da görev almıştır.

2002 yılında VEDAT AKMAN tarafından hazırlanan “ÜLKEMİZDEN GERÇEK BAŞARI ÖYKÜLERİ” adlı kitapta Dr. Ali Arif Özzeybek’in başarı öyküsü de yer almıştır.

2004 yılında akademisyen, siyaset bilimcilerle beraber GELECEK BİLİMİ derneğini kurmuş ve derneğin başkanlık görevini üstlenmiştir.

2011 yılında “Diş Hekimliğinde Başarının Sırları” adlı kitapta başarılı DİŞ HEKİM ‘leri arasında yer almıştır.

ICOI(Internatıonal congress of oral implantologıst) ‘ın 2011-2016 yıllarında yıllarında THE AMBASSADORS CIRCLE (Uluslararası eğitim görevlisi) görevini yürütmektedir.

Meffert İmplant Enstitüsü olarak her sene master implant sempozyumu gerçekleştirerek dünyada sayılı bilim adamlarını Türkiyeye getirmektedir.

Günümüzde de aktif olarak klinikte ekibi ile beraber diş hekimliği tedavileri, implant ve yumuşak doku cerrahisi uygulamaları hizmeti vermektedir.

Dr. Ali Arif Özzeybek evli ve iki çocuk babasıdır.

Resmi instagram hesabı @draliarifozzeybek resmi twitter hesabı ise @aliarifozzeybek ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz