Ali Kıdık

0

Ali Kıdık İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi – İYİ Parti İBB Meclis Üyesi – İYİ Parti İBB Grup Sekreteri. Hakkında merak edilen biyografi bilgileri ve kısaca hayatı.

Ali Kıdık Kimdir? Nereli?

1968 yılında dünyaya gelen Ali Kıdık aslen Giresun Görele’lidir. İlkokul ve Ortaokul tahsilini Çanaklı, Lise tahsilinin ise İstanbul Bakırköy Ticaret Lisesi’nde tamamlamıştır. Dokuz çocuklu bir ailenin altıncı çocuğudur.

Lise mezuniyetinin ardından, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde üniversiteye başlamıştır. Ancak 1989 senesinde, Günaydın Gazetesi’nden gelen muhabirlik teklifini kabul ederek okulu bırakıp, gazetecilik mesleğine başlamıştır.

İlk olarak 1989 senesinde, Günaydın Gazetesi‘nde gazetecilik mesleği kariyerine başlayan Kıdık, 1991 senesinde ise havacılık sektörünü takip etmeye başlamıştır. TGRT bünyesinde önemli projeleri hayata geçirmiştir.

1995 senesinde kendi yayın yapım şirketini kurmuştur. Çok sayıda televizyon kanalında havacılık programları yapmıştır.

Airport TV isimli kendi televizyonunu kuran Ali Kıdık, gününümüz itibariyle de www.airporthaber.com adlı havacılık haber portalı sahibidir ve üç farklı şirketi daha bulunmaktadır.

Hakkında daha detaylı bilgiler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://www.alikidik.com.tr

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz