Ali Güler

Hacettepe Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdüren Ali Güler Karaman Kazımkarabekir İlçesi Çukurbağ Köyü Sarıveliler nüfusuna kayıtlıdır.

Anıtkabir Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi’dir.

İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini memleketi Karaman’da tamamlamıştır. Ardından 1980 senesinde Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü Genel Türk Tarihi Anabilim Dalından mezun olmuştur.

Üniversite eğitimi döneminde Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına askeri öğrenci olmuş 1988 ve 2002 yılları arasında Kara Harp Okulu Komutanlığında Atatürkçülük ve Türkiye Cumhuriyeti İnkilap Tarihi Öğretim elemanı olarak çalışmıştır.

Ardından Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi Komutanlığı. İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı Müze Kısım Amirliği gibi görevlerde bulundu. Albay iken 2005 yılında TSK’dan kendi isteği ile emekli olmuştur.

Ali Güler yazmış olduğu bazı eserler;

Sarı Mustafam & Atatürk’ün Az Bilinen Yönleri, Bir Vedanın Ardından & Atatürk’ün Ölümü Cenaze Töreni ve Defin İşlemleri, Sonsuza Yolculuk, Bin Yıllık Hesaplaşma Lozan, Kurtuluştan Kuruluşa Atatürk, Dehanın Kodları & Mustafa Kemal’i Atatürk Yapan Süreçler ve Birikim, Askeri Öğrenci Mustafa Kemal’in Notları & Arşiv Belgelerinin Işığında, Milletin Sinesinde Atatürk ve Anıtkabir, Sarı Paşa İnsan Atatürk, Atatürk’ün Düşünce Dünyası, Kaldıraç – Sadece Hakimlik Sınavı İçin Genel Yetenek – Genel Kültür, Emrinizdeyim Paşam – Kazım Karabekir, Türklüğün Kanayan Yarası Güney Irak ve Suriye Türkleri, Kartalın Pençesinde, Psikolik Danışma ve Rehberlik, Bayraklaşan Akif, Atatürk ve Cumhuriyeti Anlamak ve Atatürk’ün Son Sözü Aleykümesselam.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz