Ali Ferahbot

Ali Ferahbot maç spikeri olarak uzun yıllardır çalışmalarını sürdürmektedir. beinsportstr Maç Spikeri ve Program sunucusu olan başarılı isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Ferahbot Kimdir? Nereli?

Ali Ferahbot Beinsports Maç Spikeri ve Program sunucusudur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur. Diksiyon spikerlik eğitim programı bölümünüde başarı ile tamamlamıştır.

9 yaşından beri maç spikeri olma hayalini taşıyan Ali Ferahbot, kendi kendine maç anlatan ailesine bağlı, arkadaşları ile uyumlu, duygusal ve hedefleri olan bir insan olduğunu dile getirmiştir.

Maç anlatmayı, film izlemeyi, müzik dinlemeyi ve seyahat etmeyi sevmektedir.

İlk zamanlar, kendi çabaları ile sponsor bularak statlarda maç anlatmaya başlamıştır. Ankara’nın çeşitli yerel radyolarında maç anlatmıştır. Mesleğine 1998 yılında Ankara’da Tv’de Muhabir olarak başlamış, sonrasında program sunmuş ve radyo da maç anlatmıştır.

İlk anlattığı maç ise 1998-1999 sezonunda oynanan Ankaragücü ve Galatasaray karşılaşması olmuştur.

Uzun seneler, Best Fm, Tatlıses Fm ve Best Fm ‘de program sunucusu olarak çalışmış, maçlar ihaleye çıktıktan sonra, lig radyo ve bu senede TRT FM de çalışmalarını sürdürmüştür.

İdollerinin Yalçın Çetin ve Levent Özçelik olduğunu dile getirmiştir. Ancak hiç bir zaman onları taklit etmeyi düşünmemiş, kendi tarzını spikerliğine yansıtmıştır. Düzgün Türkçesi ve ses tonu ile bu başarıya ulaşmasıda kaçınılmaz olmuştur.

Maç anlatırken maçın atmosferine kendisini kaptıran, sanki sahada kendisi koşuyormuşçasına maç anlatan Ferahbot, maçın tempolu olması durumunda yaptığı işten daha da fazla keyif aldığını sözlerine eklemiştir.

2021 – 2022 sezonunda Trabzonspor Antalyaspor karşılaşmasını anlatmıştır. Bu maçın önemi ise Trabzonsporun şampiyonluk maçı olmasıdır.

Ali Ferahbot Nereli?

Ali Ferahbot aslen Ankara doğumludur.

Ali Ferahbot Kaç Yaşında? Hangi Takımı Tutuyor?

Ali Ferahbot 44 yaşındadır, 1979 yılının Eylül ayında dünyaya gelmiştir, burcu ise balıktır.

Resmi instagram hesabını @aliferahbot olarak kullanmaktadır. Vermiş olduğu bir röportaj da kendisine en fazla sorulan sorunun hangi takımı tutuyorsun? olduğunu sözlerine eklemiştir. Cevabını ise küçükken tabiki kalbinde bir takım olduğunu ama artık profesyonel olarak futbol dünyasında olduğu için bu cevaba Milli Takım cevabını verdiğini dile getirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz