Ali Ekber Yıldırım

Ali Ekber Yıldırım hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? kitapları ve eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1965 yılında dünyaya gelen Ali Ekber Yıldırım, aslen Tunceli doğumludur. Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur.

1996 yılında Dünya Gazetesi bünyesinde Tarım konusu üzerine köşe yazılarını kaleme almaya başlamıştır. Ekonomi gazeteciliği ve tarım yazıları sebebi ile günümüze kadar bir çok sayıda ödülün sahibi olmuştur. Dünya Gazetesi Tarım Yazarı’dır. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde gazete haberciliği ve haber değerlendirme dersleri de veren Yıldırım, İzmir Gazeteciler Cemiyetinde 4 sene gibi uzun bir süre Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Dünya gazetesinin yayınladığı Dört Mevsim Tarım dergisinin yayın yönetmenliği ve Dünya Ekonomi TV’de program yapımcılığı ile beraber, tarım yazarlığı görevini devam ettirmektedir.

Ali Ekber Yıldırım Kitapları;

RTE‘nin Öfkesi – Ananı da Al Git
Üretme Tüket & İthalat – Siyaset – Rant Kıskacında Tarım
Aytaç’ın Balçova’sı / İzmirim

Tarım ve hayvancılık ile ilgili konular üzerine yazıları dikkatle okunmaktadır. Özellikle son 20 yılda Türkiye’nin en ciddi sorunları arasına giren tarım ve hayvancılık sorunlarını. Çok tartışılan tohumlar meselesi, şeker üretimi, soğan sorunları, saman ithalatı, organik tarım, GDO’lu ürünler gibi konuları tek tek ele alıp kolay izlenebilir bir üslup ile anlatmıştır. Yazdığı kitabın sonunda Zengin toprakların fakir insanları olmayı hak etmiyoruz. Üretme Tüket kitabı..

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz