Ali Ece

Ayak Oyunlarından Akıl Oyunlarına Futbol isimli kitabın yazarıdır. Yapı Kredi Yayınlarında Editör olarak çalışmış bir dönem çevirmenlik yapmış 12 Azize’ye 12 Ağıt ve Ayın En Güzel Hali isimlerinde iki roman yayınlamıştır.

Bas, org ve gitar çalmaktadır. Günümüzde de müzik ile ilgilenmekte ve solo çalışmalar yapmaktadır. Bir süre SKY Türk kanalında Total Futbol programında yer almış ayrıca Lig Tv ekranlarında futbol programına dahil olmuştur. 5 yıl TRT Spor kanalında program yapan Ali Ece ardından NTV Spor ve Hürriyet Gazetesinde çalışmıştır.

Ali Ece günümüzde Fanatik Gazetesinde yazmaktadır. Senem Ece ile evli olan spor yorumcusu, müzisyen ve yazar Ali Ece 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Saint Joseph Lisesi mezunudur. Çocukluk yıllarında futbolcu olmak istemiş ancak o dönemlerde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Efes pilsen’de basketbol oynamıştır. İlk futbolculuk denemelerine Galatasaray Üniversitesi, Yıldırım Bosna ve Topkapıspor ile katılmıştır.

Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilim Bölümünden mezun olmuştur. Bu dönemde bir çok müzik grubunu kurmuş aynı zamanda yine Galatasaray Üniveritesinde Yüksek Lisans yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz