Ali Burak Ceylan

0

Ali Burak Ceylan ekranların yakışıklı oyuncuları arasında yer alıyor. Hayranları tarafından genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, sevgilisi var mı? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Ali Burak Ceylan baba tarafından aslen Trabzon’ludur. Boyu 1.81 cm, kilosu 79, burcu ikizler, göz rengi ise mavi’dir. Başarılı oyunculuk kariyeri kadar genellikle yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken bir isimdir. Bir ablası, bir de abisi vardır. Abisine ait bir restaurant bulunmakta, zaman zaman orada vakit geçirmekten ve çalışmaktan büyük keyif almaktadır.

Ali Burak Ceylan eğitim hayatı;

Hayatının her döneminde spor ile iç içe olan Burak Ceylan, 14, 16 yaşlarında iken Demir Spor’da güreşçi olarak spor hayatını sürdürmüş ancak yaşadığı bir rahatsızlık sonucu güreşi bırakmıştır. Ardından binicilik sporu ile ilgilenmeye başlamış, eğitimini de o yönde almaya karar vermiştir. Kocaeli Üniversitesi At Biniciliği ve Antrenörlüğü Bölümü’nden mezun olmuştur. Oyunculuk üzerine ise Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca oyuncu koçu İvana Chubbuck’tan da eğitim almıştır. Bir dönem televizyon ekranlarında mesleği ile ilgili program hazırlayıp sunmuştur.

Uzun senelerdir başarılı bir şekilde at binmekte, ayrıca bir çok bedensel ve zihinsel engelli vatandaşımıza at ile terapi ve rehabilitasyon hizmetinde bulunmuştur. Kitap okumak ve spor yapmak, ayrıca yeni insanlarla tanışmak keyif aldığı bazı aktivitelerdir.

İlerleyen yıllarda atların bolca olacağı bir çiftlik evinde yaşamak, yetim çocuklar ve yaşlılar için merkezler açmak, farklı bir ülkede yaşantı deneyimlemek gibi projeleri vardır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Diriliş Ertuğrul isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Başarılı kariyerine daha sonra bir çok dizi ile devam etmiştir.

Sevgilisi kim? evli mi?

Bekar olan yakışıklı oyuncu bir dönem Merve Çağıran ile sevgili oldukları yönünde haberler ile magazin gündeminde yer aldı. Ancak bu birlikteliğin sürmediği belirtilmektedir. Günümüzde ise herhangi bir birlikteliği veya sevgilisi var mı? yok mu? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır.

Oynadığı sinema ve diziler;

2015 – Diriliş Ertuğrul
2016 – Kara Sevda (Tufan)
2017 – Kalp Atışı (Oğuz Dağçakrak)
2017 – When The Fire Goes Down (Teo)
2019 – Kimse Bilmez (Pilot Süleyman)
2019 – Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle (Hakan)
2019 – Bekarlığa Veda (Mete)

2020 yılında Beyrut’ta düzenlenen Crystal Award 2019 ödül töreninde, Doğu dünyasının En İyi Genç Oyuncusu Ödülü’ne layık görülen isim oldu. Hasan Güngör Management bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdüren yakışıklı oyuncu sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanıyor. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1milyon civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz