Ali Bektaş

1

Ali Bektaş TRT 1’de yayınlanan Sahur Bereketi isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kitapları, eserleri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Bektaş Kimdir? Nereli?

1959 doğumlu, aslen Trabzon Maçka’lıdır ve Maçka’da dünyaya gelmiştir. 1971 senesinde 12 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Günümüzde de yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Evli ve üç çocuğu vardır.

1978 senesinde, Halveti Ramazani meşayıhı olan mutasavvıf, merhum İbrahim Gülmez Kanaati’den inabe almıştır. Onun nezaret ve refakatinde tasavvuf ilmini tahsil ve talim etmeye başlamıştır. Aynı dönemlerde Halveti Ramazani meşayıhları, Ahmet Kaynar Fedai ve Mehmet İnan Turabi’den feyz ve remz alarak telkinlerinden ve özel tasavvufi muhabbetlerinden istifade etmiştir.

En son TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sahur Bereketi isimli programın sunuculuğunu üstlenen Ali Bektaş, Ehl-i gönül ve Hak dost meclislerinde istişare sohbetlerinde bulunmaktadır.

Yayınlanmış Eserleri

Kendi Gerçeğine Seyir
Sensin
Aşk-ı Sübhan
Rağmen
Derdimiz Aşk Olsun
Selam Olsun
Hiç Olmak
Vesselam
Dört Kapı
İslam Tasavvufunda Halvetiyye Ramazaniyye Usul ve Adabı

İlginizi Çekebilir :   Serhat Hacıpaşalıoğlu

1 Yorum

  1. Arkadaşlar ben ömer rıza bektaş ali bektaşın oğluyum babamın doğum yeri samsun terme istanbula hiç göç etmedi ve 4 kardeşiz 😀 Tüm Ali bektaşları karıştırmışlar lütfen düzeltme yapın

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz