Ali Başar

0

Ali Başar rol aldığı başarılı sinema ve diziler ile tanınan ünlü aktörlerimizden. Hayranları ise hakkında bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Usta oyuncu hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Başar Kimdir?

Ali Başar sinema, dizi oyuncusu ve yönetmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1974 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Almanya’da Hamburg Tiyatro Nn Oyunculuk eğitimi almıştır.

1980’li yıllarda 15 yaşında kadar yaşantısını Sakarya Adapazarı’nda sürdürmüştür. Aslen Sakarya Adapazarı’lı olup olmadığı sorusunun cevabı bilinmemektedir.

Ali Başar Kaç Yaşında? Boyu

Ali Başar 48 yaşında ve 1.95 boyundadır. Kilosu 82, burcu ise kova’dır.

Bir röportajda hiç bir düzenin adamı olmadığını belirten usta oyuncu, sadece sanatı ile hatırlanmak istemektedir. Bu açıklamayı Kurt Kanunu isimli dizide rol aldıktan sonra yapma gereği duymuştur. Kurt Kanunu isimli dizi de Abdülkerim karakterini canlandırmıştır. Dizinin konusu ise Cumhuriyet’in ilk senelerinde meydana gelen İzmir suikastı, o dönemin çalkantılı çekişmeleri ve hesaplaşmaları olmuştur. Tarihi yaşayarak hem Almanya’da hem de Türkiye’de oynadığım dönem dizileri ile öğrendiğini dile getirmiştir.

Kendisine gelen rollerin genellikle tehlikeli olduğunu ama nedenini bilmediğini belirtmiştir. Yine de bu durumun hoşuna gittiğini, çünkü gelen rollerin kendisini zorlamasından keyif aldığını sözlerine eklemiştir.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra yönetmen olarak ta çalışmalarda bulunan Başar, ayrıca tam bir spor adamıdır. Bisiklete binmek vb. spor aktiviteleri yapmaktan keyif almaktadır.

2002 senesinde Asmalı Konak dizisinde canlandırdığı Tamer Hamzaoğlu karakteri ile ekran severlerin büyük beğinisini kazanmıştır. Yeni sezonda Atv ekranlarında yayınlanmakta olan Eve Dönüş dizisi oyuncuları arasında yer alan Ali Başar dizide Halil karakterini canlandırmaktadır. Ali Başar’ın aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.
alibasar

Ali Başar Evlimi?

Ali Başar’ın medeni durumu hakkında Wikipedia ‘da evli ve bir kız babası olduğu belirtilmekte. Ancak özel hayatı ile ilgili hiç bir bilgi bulunmamaktadır. Zaten usta oyuncu da özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı, sadece sanatı ve oyunculuğu ile anılmak ve hatırlanmak istemektedir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @alibasarofficiall ‘dır.

Ali Başar Oynadığı Sinema ve Diziler

Kurt Kanunu (Abdülkerim)
Eve Dönüş (Halil)
Nizama Adanmış Ruhlar (Çakal)
Reaksiyon
Hıyanet Sarmalı
Sultan (Avukat Faik)
Kollama (Sabit)
Nakş-ı Dil Sultan (1.Abdülhamit)
Kurtlar Vadisi Gladio (Ahmet Cem Ersever)
Gece Gündüz (Devran)
Cennetin Çocukları (Musa)
İki Koca Adam
Mahşer
Gizli Tünel (Kerim Hoca)
Yeşeren Düşler (Halil Karacan)
Şifre (Fuat)
Koğuş Akademisi (Başgardiyan Nihat)
Naciye’yi Kim Sevmez
Mavi Rüya (Ateş)
Gurbet Kadını (Başçavuş Osman)
Asmalı Konak (Tamer Hamzaoğlu)
Berivan (Cihan)
Canım Kocacığım
İçerideki (Ali)
Son
İyilik Kervanı (Kahya)
Benimle Evlenir Misin (Korkut)
Yeni Hayat (İsmail)
Nisan Yağmuru
Arka Sokaklar (Albay Yüksel Yörük)
Böyle mi Olacaktı (Ali)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz