Aleyna Dalveren

0

Nişantaşı Üniversitesi’nde eğitim hayatını sürdürmekte olan Aleyna Dalveren pop şarkıları ile büyük beğeni kazanmıştır. Şarkıcılığın yanı sıra oyunculukta yapan Aleyna Dalveren ilk tv deneyimini henüz 5 yaşında iken Yataş reklamı ile gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar Umutsuz Ev Kadınları ve Arka Sokaklar isimli dizilerde de rol almış, bir ara Bugün Ne Giysem isimli yarışma programına da katılmıştır. İlk albüm deneyimini ise 2014 senesinde Hastam Çok isimli albüm ile gerçekleştiren Dalveren 2015 yılında ise Serdar Ortaç’ın daha önce seslendirmiş olduğu Karabiberim isimli şarkısını seslendirmiştir.

Müzisyen bir ailede yetişen ünlü ismin, Avşa Dalveren isminde bir ablası vardır. Dans etmeyi, spor ve yüzmeyi çok sevdiğini belirten Aleyna Dalveren ayrıca Lunapark’a gitmeyide çok sevdiğini belirtmiştir.

Ayrıca alışveriş hastası olduğunu özellikle kıyafet almaktan çok hoşlanmaktadır. Özellikle Burberry, Armani, Gucci ve Bershka markalarını sevmektedir. Fanatik bir Fenerbahçe taraftarıdır. 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türkiye’nin Selena Gomez’i olarak anılmaktadır.

Boyu 1.68 cm, kilosu ise 48’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz