Aleyna Dalveren

0

Aleyna Dalveren hakkında bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Güzel isim aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu kaç? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aleyna Dalveren Kimdir? Nereli?

1996 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Müzisyen bir ailede yetişen ünlü ismin, Avşa Dalveren isminde bir ablası vardır. Dans etmeyi, spor ve yüzmeyi çok sevdiğini belirten Aleyna Dalveren ayrıca Lunapark’a gitmeyide çok sevdiğini belirtmiştir. Ayrıca alışveriş hastası olduğunu özellikle kıyafet almaktan çok hoşlanmaktadır. Özellikle Burberry, Armani, Gucci ve Bershka markalarını sevmektedir. Fanatik bir Fenerbahçe taraftarıdır. Türkiye’nin Selena Gomez‘i olarak anılmaktadır. Ayrıca kendisine yerli britney denmektedir. Kendiside Britney fanı olduğunu ve Britney’in kendisinin ilham perisi olduğunu belirtmiştir.

Nişantaşı Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunudur. Çok küçük yaşlarda sahne almaya başlamıştır. Bir röportaj’da ailesinin mekanında sahne aldığını, reşit olana kadar polisten saklanarak şarkı söylediğini sözlerine eklemiştir. Şarkıcılığın yanı sıra oyunculukta yapan ünlü isim ilk tv deneyimini henüz 5 yaşında iken Yataş reklamı ile gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar Umutsuz Ev Kadınları ve Arka Sokaklar isimli dizilerde de rol almış, bir ara Bugün Ne Giysem isimli yarışma programına da katılmıştır. İlk albüm deneyimini ise 2014 senesinde Hastam Çok isimli albüm ile gerçekleştiren Dalveren 2015 yılında ise Serdar Ortaç’ın daha önce seslendirmiş olduğu Karabiberim isimli şarkısını seslendirmiştir.

Aleyna Dalveren Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.68 cm, kilosu 48, burcu ise yengeç’tir. 2021 yılı itibariyle 25 yaşında olan güzel isim resmi instagram hesabını @aleyna_dalveren olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,1milyon civarındadır.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @aleyna_dalveren

Twitter Hesabı: @aleyna_dalveren


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz