Alexandra Arzat

0

Alexandra Arzat uzun süre Cüneyt Özdemir’in ekibinde yer almış ve muhabir olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Hakkında son dönemde sosyal medyada özellikle bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Alexandra Arzat Kimdir? Nereli?

1997 İstanbul doğumlu Alexandra Arzat Muhabir olarak çalışma hayatını sürdürmektedir. Araştırmacı ve Gazeteci Cüneyt Özdemir’in ekibinde yer almış ayrıca Özdemir’in seçim sürecinde Youtube yayınında da muhabirlik yapmıştır. Cüneyt Özdemir kendisine Alex dediği için bir çok kesim tarafından Alex’in lakab olduğu düşünülmüştür.

Gazeteci olarak başladığı çalışma hayatında ilk olarak CNN Türk’ün 5N1K televizyon programında muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra Cüneyt Özdemir tarafından kurulan Dipnot’da çalışmalarını sürdürmüştür. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Sahakyan Nunyan Ermeni Lisesi mezunudur. Ardından 2014 senesinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitimini sürdürmeye başlamıştır. 2020 yılının Ekim ayında, İnternet dünyasının sağlam sitelerinden Ekşisözlük’ün sahibi Başak Purut ile nişanlanmış ve her kesim tarafından merak edilen bir isim olmuştur. Başak Purut Avukat, girişimci, yönetici ve Türkiye’nin en çok ziyaret edilen içerik paylaşım web sitelerinden Ekşisözlük’ün sahibidir. Başak Purut ayrıca Ekşisözlük’de Kanzuk olarak bilinmektedir.

2021 yılında ise evlendikleri açıklanmıştır.

Alexandra Arzat Ermeni mi?

Türk gazeteci ve Ermeni asıllı muhabirdir. Boyu 1.65 cm, kilosu 52, doğum yeri ise İstanbul’dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz