Alexa Moon

Alexa Moon Türk, bağımsız müzik sanatçısıdır. Vokalistliğini, besteciliğini, söz yazarlığını ve prodüktörlüğünü tamamen kendisinin üstlendiği SIGNS adını verdiği 8 parçadan oluşan pop-folk, singer/songwriter, acoustic türündeki İngilizce çıkış albümünü 12 Kasım’da yayınladı. Albüm bir ev stüdyosunda sadece birkaç ekipmanla kaydedildi. Şu ana kadar çıkış albümüyle birlikte toplam 12 tane şarkı çıkaran Moon, 3 farklı işbirliğine imza attı. 2019 yılında YouTube’ta yayınladığı coverlar sayesinde DJ Skyrock tarafından keşfedilerek “Lunation”(EDM) adlı ilk işbirliği teklisini, daha sonra yine aynı yıl Neutron Inv. ve Jamie Black ile “You’re My Addiction”(EDM).

2020 yılında yapımını tamamen kendi üstlendiği “Situation” (pop-folk) ve son olarak 2021’de yine Neutron Inv. ile “Gift To Me”(EDM) adlı şarkıları yayınladı. Yakın zamanda Dyslex isimli prodüktör ile çıkaracağı 2 adet EDM parça için gün sayıyor.

Alexa Moon Kimdir? Nereli?

Alexa Moon 20 Haziran 2002’de İzmir’de doğdu ve halen ailesi ile birlikte burada ikamet etmekte. Elektrik – elektronik mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi olmakla birlikte müzik onun için her zaman ilk sırada. Öyle ki gitar çalmayı ve İngilizceyi kendisi öğrenmiş. Müzik sayesinde hayata bağlandığını, müziği bir insanın kendini ifade edebileceği en iyi ve tek yol olarak gördüğünü dile getirirken, tıpkı kitaplar ve filmlerde olduğu gibi müziğin de aslında öğretici yanının olduğunu vurguluyor. Moon’un hedefi şarkılarıyla insanların kalbine dokunabilmek, kendi duygularını, yaşadıklarını insanlara aktararak hayat mücadelelerinde onlara ortak olup onlara asla yalnız olmadıklarını göstermek.

Müziğin kutsallığına inanan Moon’un müzisyenliğe atılma macerası kulağa her ne kadar çılgınca gelse de ünlü bir müzisyeni sevmesiyle kesinlik kazanmış. Müziğin içinde doğmuş olmasına rağmen kendini keşfetmekte çekingen davranarak biraz geç kaldığını söyleyen Moon’a göre sonunda bu cesaret sevdiği kişiye ulaşma isteğinden* doğmuş. (*My Way şarkısı tam olarak bunun hakkında.)

Albüm çıkarma hayalini gerçekleştiren Moon’un, dünyaca ünlü müzik ödüllerinden bir hatta birkaçının sahibi olabilmek ve tüm dünyada Türkiye’yi temsil etmek gibi büyük hayalleri de var. Bu yüzden desteğinize ihtiyacı var.

Albüm tanıtımı için birkaç ek bilgi:

“Alexa bu şarkıları 14 yaşında gitarını ilk aldığı sıralar henüz çalmayı bile pek bilmezken yazmaya başladı. Her şarkının albümdeki yerini ve sıralamasını özenle hazırladı. Ve 5 yılın sonunda albümünü yayınladı. Hiç zorlanmadığı tek konunun “albüm ismi” olduğunu biliyoruz. Müziğe başlamasına neden olan kişiden aldığı ilhamla, albümü yazarken yaşadığı bir çok olayı doğru yolda olduğunun bir işareti olarak gördü ve devam etti. Bu yüzden hiç düşünmeden albümün adının “işaretler” anlamına gelen “Signs” olması gerektiğine karar verdi. Fakat bu uzun sürede değişen hayatı ve yaşadıklarıyla birlikte şarkılar da birçok kez tekrardan düzenlendi. Albüm çıkana kadar sıfırdan tekrar bestelediği bir şarkı ve son anda aklına gelen şarkı sözleri bile oldu. Hiçbir detayı atlamadı, kısacası en iyisi için uğraştı.”


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz