Alexa Demie

Alexa Demie HBO drama dizisi olan Euphoria’daki Maddy Perez karakteri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Güzel isim hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Alexa Demie Kimdir?

Amerika Los Angeles Kaliforniya doğumlu güzel isim Amerikan asıllıdır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra söz yazarı, girişimci, sosyal medya fenomeni, söz yazarı ve şarkıcı’dır. En büyük çıkışını rol aldığı Euphoria isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında rol aldığı Miles isimli kısa film ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Ray Donovan isimli dizi de Shairee karakterini canlandırmış, 2017 yılında ise Brigsby Bear sinema filminde ilk kez başrol oyuncusu olarak boy göstermiştir.
alexa demie1

Alexa Demie Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Alexa Demie 29 yaşında ve 1.63 boyundadır. Kilosu 48, burcu ise yay’dir. Hristiyanlık dini inancına sahip olan güzel oyuncu beyaz kafkas kökenlidir. En beğendiği erkek aktör Tom Cruise, bayan aktör ise Scarlett Johansson’dur.

Sevgilisi varmı? varsa kim sorusunun cevabı ise evet. Günümüz itibariyle mutlu bir birlikteliğe sahip olan güzel oyuncunun sevgilisi Amerika asıllı şarkıcı Christian Berishaj.

En beğendiği Avrupa şehri Paris, en sevdiği renk siyah, en sevdiği yiyecekler ise pizza, dondurma ve patates kızartması’dır. Hobileri ile sinema izlemek, tiyatroya gitmek ve kitap okumak. Lise mezunu olduğu biliniyor.

Alexa Demie, Brigsby Bear, Ray Donovan, Mil, Mid90s, Dalgalar, Aşk, Öfori ve Euphoria projelerinde rol almıştır.

Resmi instagram hesabını @alexademie kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. İnanılmaz bir hayran kitlesine sahip olan Demie’nin günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 6milyon civarındadır. Ancak pek fazla sosyal medya üzerinden paylaşım yaptığıda söylenemez.
alexa demie2

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz