Alessandra Ambrosio

Dünyaca ünlü top model Alessandra Ambrosio, 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Brezilya asıllı model geçmişten günümüze bir çok markanın reklam yüzü olmuştur.

Özellikle Victoria’s Secret melekleri olarak podyumlarda fırtınalar estirmiştir. Brezilya’nın küçük bir kasabası olan Erexim’de doğan Alessandra Ambrosio’nun kökeni İtalya ve Polonya’ya uzanmaktadır. Aline isminde bir kız kardeşi vardır.

Henüz 11 yaşında iken güzellik takıntısı oluşmaya başlamış, hatta o yaşta ameliyat ile kulaklarını yapıştırtmıştır. Bu ameliyatın pek başarılı geçmediğini, geçseydi bile estetik ameliyattan o dönemde çok korktuğunu bir dahada yaptırmadığını açıklamıştır.

1996 senesinde Elite Model Ajansı tarafından düzenlenen güzellik yarışmasına katılan Ambrosio yarışmayı kazanamasada dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış, yarışmadan bir sene sonra güzellik ajansı ile sözleşme imzalamış ve modellik kariyerine adım atmıştır.

Günümüzde yaşantısını Amerika New York’ta sürdüren Alessandra Ambrosio, güneş gözlükleri, paten, sörf, müzik, piyano ve barbie bebek hastasıdır. Sevdiği tasarım çizimleri ise Dolce & Gabbana markasına aittir. Thai ve Japon mutfak kültürünü oldukça seven Alessandra Ambrosio’in göbeğinde bir adet piercing mevcuttur.

Son verdiği röportaj’da o dönemde en sevdiği dizinin 24 olduğunu belirtmiştir. Ayrıca Yüzüklerin Efendisi, Da Vinci Şifresi ve Brida adlı kitapları çok sevdiğini, Pearl Jam, Nirvana, Ben Harper, Jack Jackson, INXS gibi müzik gruplarını dinlemekten hoşlanmaktadır.

Alessandra Ambrosio james mazur

Modelliğin yanı sıra James Bond serisinin son filmi olan Casino Royal’de seksi bir tenis oyuncusunu canlandırmıştır.

İş Adamı Jamie Mazur ile evli olan Alessandra Ambrosio’nun bu evliliğinden Noah Phoenix Ambrosio Mazur ve Anja Louise Ambrosio Mazur isimlerinde iki çocuğu vardır. Vücut ölçüleri, 87-61-87 cm’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz